– Bár én vettem át a díjat, én tartom a kezemben, azt gondolom, hogy ez nem csupán az én érdemem. Ez az elismerés a KMO csapatának, és bízom abban, hogy a közművelődési szakmának is szól. Ha jól tudom, a közművelődés területén országos szinten eddig talán egy kolléga részesült diszpolgári elismerésben – mondta el lapunknak Gábor Ilona (képünkön a másik két kitüntetettel, Fóris Kálmán Gulág-túlélővel és Zupkó Gábor Kispest korábbi polgármesterével), aki hozzátette: álmában sem gondolta volna, hogy egyszer majd ő is átveheti a gyűrűt és az oklevelet. Az elmúlt években a „jó gazda szemével” figyelte a díjátadókat, soha nem ült a sorok között, arra felügyelt, hogy minden rendben legyen az ünnepi testületi ülésen. – Annyira hihetetlennek tűnt, kellett egy kis idő, mire helyén tudtam kezelni. Végtelen megtiszteltetés számomra.
Gábor Ilona a családjával 1987-ben költözött Csepel és Pesterzsébet után Kispestre. Az újságban találta a KMO igazgatói posztjára szóló hirdetést, melyet sikeresen elnyert, 29 éve vezeti a Művelődési Házat. Az elmúlt évtizedekben nagyon sok gyermek cseperedett fel a ház programjain. Sokan közülük oktatóként tértek vissza hozzájuk. Rengeteg embert megismertem ezalatt a nagyon hosszú idő alatt. Nem csak Kispestről és Dél-Pestről, hanem a metrónak köszönhetően Óbudáról, Újbudáról és Újpestről is vannak vendégeink. A 95 éves ünnepi programunkat is nagyon szerették a látogatók. Nekünk az az elismerés, hogy az emberek terveznek velünk, és a szabadidejüket velünk töltik.
S hogy mit szeret Kispestben a KMO igazgatója? A kisvárosi attitűdjét. Ahogy fogalmazott, város a városban.
– Magunk között csak Kispest Városnak hívjuk. Mi úgy szoktuk mondani, hogy bemegyünk a városba, ha valamit el kell intézni más kerületekben – tette hozzá Ica, aki szeretné, ha a KMO 2019-ben elnyerné a Minősitett Közművelődési Intézmény díját, amelyre az előpályázatot már beadták. – Szeretnénk, ha országos szinten is elismernék a KMO minőségi kultúra-közvetítő munkáját.
|