A Wekerlén lakó dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd szerint a radikális párt néppártosodása 2013-ban kezdődött, és mára vállalhatatlan az az irány, amelyet a Jobbik képvisel. Gaudi-Nagy a Magyar Időknek adott interjújában arról is beszélt, hogy Vona Gábor megtévesztette a választóit, mert nem azt a politikát és értékrendet követi, amire tőlük felhatalmazást kapott.
- Semmiképpen nem azt az értékrendet vállaló politikát követi, amire felhatalmazást kapott. Lehet Machiavelli útját követni, hogy szent cél a hatalom megszerzése, de ennek az az ára, hogy teljes a hitel- és a bizalomvesztés, teljes az értékek elengedése, feladása, és olyan jellegű a mozgás a politikai palettán, ami tűz és víz viszonyban áll a nemzeti radikális közösséggel. Ez vállalhatatlan irány, az euro mielőbbi bevezetésének minapi szorgalmazása pedig véleményem szerint már felér a hazaárulással – fogalmazott Gaudi-Nagy.
A jogvédő-ügyvéd a pártnak tagja nem volt, de Vona Gábor felkérésére vállalta a képviselőséget, illetve 2010-ban az igazságügyiminiszter-jelöltje volt a Jobbiknak. 2010–2014 között az országgyűlési képviselőcsoportjuk legaktívabb tagja volt. Szerinte a Jobbik lejtmenete két időszakra osztható: az egyik a néppárti irány, amely racionális ötletnek tűnt, hogy nagyobb választói kört szólítsanak meg. A helyzet azonban drasztikusan megváltozott, amikor Simicska Lajos az ominózus G-nap után úgy tűnik, mintegy kis gömböcként lenyelte a Jobbikot. Ez pedig már nem a néppártosodás része Gaudi szerint, ahogy az sem, hogy Medgyessy Pétertől és Magyar Györgytől kezdve Heller Ágnesen át a balliberális véleményosztók jelentős része már a Jobbikkal való szövetkezés szükségességéről beszél. Ez mindenképpen gyanús és aggályt keltő egy hazafias gondolkodású ember számára. Ahogy az olimpiagyilkos Momentummal, és a Ron Werber tanácsaira építő LMP-vel kilátásba helyezett együttműködés, közös tüntetés is.
- Most már mindenkit "szeretnek", baloldalit, homoszexuálist – mondta Gaudi-Nagy utalva arra, hogy a Jobbik vezetése feladta az önrendelkezését, és politikai és gazdasági megállapodást köthetett Simicska Lajossal. A volt képviselő emlékeztetett: öt éve még Vonáék kezdeményeztek vizsgálatot Simicska oligarchatevékenysége miatt, és ezért a kormányt is bírálták. A Jobbik hitelvesztése egyebek mellett ennek is köszönhető, elfogytak a támogatók, a korábbi, százezres nagyságrendű nézettséget hozó pártrendezvényekre manapság már csak néhány százan kíváncsiak. - Jelenleg gyengébben áll a párt, mint 2010-ben – tette hozzá.
Fotó: Magyar Idők/Havran Zoltán
|