Másfél éve folyik a teljes külső-belső felújítás a kispesti Reménység Katolikus Általános Iskolában – számolt be közösségi oldalán Dódity Gabriella (Fidesz-KDNP) fejlesztéspolitikai tanácsnok. A jelenlegi második ütemben egy teljesen új, négy tantermet és egy szertárhelyiséget magába foglaló ráépített emelettel bővíti az épületet a fenntartó Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Katolikus Iskolai Főhatósága. A munkálatok a tervek szerint 2019 márciusára befejeződhetnek.
Az intézmény belső felújításának java része már a 2017 nyarán megindult és azóta be is fejeződött. Így a gyermekek már az idei tanévet is szebb, barátságosabb és korszerű környezetben kezdhették meg. A megújult tantermeket modern eszközökkel szerelték fel, felújították az iskola konyháját és kibővítették a menzát, amely közösségi térként is használható lett, kiépítettek egy kulturált szülői várótermet is, de az irodákat és tanári szobát is megnagyobbították a munkálatok során – sorolta lapunknak az eddigi eredményeket Géczy Árpád igazgató.
A következő lépés pedig a tornaterem és a hozzá kapcsolódó helyiségek, öltözők felújítása lehet, hiszen az iskola a Kispesti Női Kézilabda Klubbal partnerségben pályázott a Magyar Kézilabda Szövetség Országos Tornaterem Felújítási Programján, ám ennek elbírálása még nem történt meg.
Mi a küldetése egy katolikus iskolának?
Minden iskola elsődleges feladata a gyermekek oktatása, nevelése és szocializációja, iskolánk azonban nem egy világnézetileg semleges oktatási intézmény, hanem katolikus iskola: így ennek megfelelő értékrend határozza meg mindennapjainkat – mondta lapunknak Géczy Árpád igazgató. Helye van az imának, más intézményekhez hasonlóan a hittan óráknak is, de az egyéb tanórákon is próbálunk kapcsolódni a krisztusi példához – tette hozzá.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy a természetismeret kapcsán nem környezet-, vagy természetvédelemről beszélünk, hanem a teremtés védelméről, de a magyar órákon egy-egy verssel, vagy irodalmi művel kapcsolatban – ha van ilyen – felhívjuk a figyelmet a Jóistennel való kapcsolat megjelenésére is – hozott példákat az igazgató. De a legfontosabb az a példamutatás, amelyet igyekszünk megvalósítani a gyermekek között hogy a mi életünk egyértelműen Krisztushoz kapcsolódik. Ezzel a személyes példával szeretnénk a gyermekek és a szülők előtt is Krisztusra rámutatni – hívta fel a figyelmet.
Ugyanakkor nem csak katolikus családok gyermekei előtt áll nyitva az ajtónk, hiszen iskolánkban erős ökumenikus hagyományt ápolunk, mivel a kezdeti évtizedekben is – mielőtt 2012-ben átvette volna az intézményt a katolikus egyház – ökumenikus alapítványi iskolaként működött az intézmény – mutatott rá Géczy Árpád. A havi egy hétköznapi tagozati szentmise helyett az evangélikus, református, vagy baptista gyermekek a saját vallásuk istentiszteletére mehetnek, noha vannak olyan alkalmak is – például az évnyitó, az évzáró, a lelki nap, vagy a hétköznapokra szervezett osztálymise –, amikor mindannyian katolikus szentmisén veszünk részt. Viszont a vallásukat nem gyakorló családok gyermekeit is szívesen látjuk, hiszen az ilyen családoknak is fontos lehet az a határozott világnézeti és erkölcsi háttér, amit iskolánk képvisel – tette hozzá az igazgató.
|