Elfogadták a fővárosi-kerületi forrásmegosztásról szóló megállapodást a képviselők, amelynek értelmében Kispest közel százmillió forinttal többet kap az idegenforgalmi és iparűzési adóbevételekből, mint 2014-ben. Magánkézbe adhatja az Egészségügyi Intézet a veszteségesen működő laborvizsgálatokat, amivel a városvezetés reményei szerint a kispestieket nem éri majd hátrány.
MSZP-s képviselő a vagyonkezelő élén – Gajda szerint etikus
Gajda Péter polgármester szerint etikus, hogy MSZP-s képviselőtársa dönt a források elosztásáról, majd kiírja a közbeszerzést és a VAMÜSZ élén adott esetben végre is hajthatja a feladatot
Eredménytelenné nyilvánították az önkormányzati vagyonkezelő (VAMÜSZ) igazgatói posztjára kiírt pályázatot, annak ellenére, hogy arra minden jelentkező érvényes pályázatot adott be. Mint ismeretes, az önkormányzati választás után a baloldali többség menesztette a korábbi vezetőt, így az a helyzet állt elő, hogy a gazdasági vezető látja el az igazgatói feladatokat, aki történetesen egy MSZP-s önkormányzati képviselő is egyben, Kránitz Krisztián. Információink szerint a VAMÜSZ jelenleg hatályos szervezeti és működési szabályzatában ráadásul nem is létezik olyan tisztség, hogy gazdasági vezető. A baloldali képviselők mostani döntésükkel megerősítették párttársukat a fontos önkormányzati intézmény vezetői pozíciójában. Kránitz egyébként a közbeszerzésekért felelős bizottság elnöki tisztségét is betölti. Mindezt, hogy az MSZP-s képviselő dönt a források elosztásáról, majd kiírja a közbeszerzést és a VAMÜSZ élén adott esetben végre is hajthatja a feladatot, etikusnak tartja Gajda Péter MSZP-s polgármester; ezt ellenzéki kérdésre többször is kijelentette. Az eredeti igazgatói pályázat eredménytelenné nyilvánítását egyébként a jogszabályi háttér megváltozásával indokolták. Emellett újraválasztották a Segítő Kéz Gondozó Szolgálat vezetőjét, újabb öt évre Balázs Piroska maradt az intézmény élén. Rövid beköszönésre nem túl barátságosan kapott lehetőséget a régi-új vezető: „Mond pár mondatot, vagy ne húzzuk vele az időt?” – tette fel a kérdést Gajda Péter.
Középen Kránitz Krisztián (MSZP), aki képviselő, dönt a közbeszérzésekről, és már a vagyonkezelőt is igazgatja
Vita a kerületi sajtószabadságról
Szathury Kolos javasolta, hogy a választási eredmények arányában szerepelhessenek a pártok a közpénzből finanszírozott médiafelületeken.
Önálló képviselői indítványában javasolta a Fidesz-KDNP-s Szathury Kolos, hogy a tavalyi választási eredmények arányában biztosítsanak megszólalási lehetőséget a pártok képviselőinek az önkormányzat által finanszírozott kerületi médiafelületeken. Ezt a Fidesz-KDNP, az LMP és a Jobbik képviselői, sőt, kiszavazva a frakciójából a PM-es Varga Attila is egyaránt támogatták, az többséget adó MSZP-DK-Együtt képviselők szerint azonban a kispestiek tájékoztatása jó kezekben van az általuk függetlennek tartott, Gajda Péter vezetette Polgármesteri Hivatal most létrehozott sajtóirodájánál. Dódity Gabriella (Fidesz-KDNP) frakcióvezető szerint ahhoz, hogy a választók megismerhessék a megválasztott képviselők munkáját, lehetőséget kell biztosítani nekik, hogy arról beszámolhassanak a kispestieknek.és ne csak Gajda Péter legyen jelen minden felületen.
Ferenczi István (LMP) is támogatta az arányos tájékoztatásról szóló javaslatot
Év végén lejárt a Kispest TV műsorát eddig készítő cég szerződése, egyes szolgáltatóknál pedig megjelent egy új Kispest TV. A Fidesz-KNDP képviselői – mivel hivatalos tájékoztatás, bejelentés eddig nem történt – választ várnak, hogy milyen cég, kinek a megbízásából és mennyiért szolgáltat műsort, amit Gajda Péter kísérleti adásnak nevezett.
Állatvédelmi Járőrszolgálatot alapítottak
Elfogadták Dódity Gabriella (Fidesz-KDNP) javaslatát, „Állatbarát Kispest” stratégia készül
A Kispesti Készenléti Polgárőrséggel és az Önkéntes Tűzoltó Egyesülettel kötendő megállapodásról döntöttek a képviselők, ezt nevezték el állatvédelmi járőrszolgálatnak. Dódity Gabriella – akinek polgármesteri programjában szerepelt ilyen szervezet létrehozása –, a napirend vitájában elmondta, örül, hogy a városvezetés befogadta az ötletét, azonban aggályát fejezte ki, hogy a most elfogadott konstrukcióban, megfelelő állatvédő egyesületi háttér nélkül működőképes lesz-e a szervezet. Egyben felvetette, hogy az állatvédelmi járőrszolgálat fontos elem, de önmagban nem elég ahhoz, hogy állatbaráttá váljon a kerület; egyben az „Állatbarát Kispest” stratégia megalkotását javasolta, amelyben ki kell térni többek között a kutyaürülék-gyűjtő edények kihelyezésére, a jelenleg többségében poros, elkerített területek kutyafuttatóvá alakítására, és a felelős állattartás népszerűsítésére is.
Jó lenne a kispestieknek a meghosszabbított 42-es
A fővárosi önkormányzat tervezett villamosprojektjéhez kapcsoló helyi tanulmánytervről is döntés született. Jelen voltak a Budapesti Közlekedési Központ szakemberei is, akik elmondták, a kispestieknek nemcsak azért lenne jó a vonal meghosszabbítása a Havanna- illetve a Gloriett lakótelep felé, mert ez együtt járna a kispesti szakasz felújításával és alacsonypadlós járművek forgalomba állításával, hanem azért is, mert a jelenlegihez képest jelentősen gyakrabban járna a villamos. A BKK szakembere szerint EU-s vagy fővárosi forrás rendelkezésre állása esetén 2017-ben valósulhat meg a projekt.
Alkudozás a határidőkről
Ékes Gábor a testület hatékonyabb működésére tett javaslatot
Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) javasolta, hogy a hatékonyabb képviselői munka érdekében az előterjesztések benyújtásának rendkívül hosszú, húsz munkanapos határidejét hét munkanapra csökkentsék. Az érvelésben elhangzott, hogy a hosszú átfutási idő akár milliós veszteséget is okozhat, amire a mostani ülésen is volt példa. Gajda Péter polgármester 10 munkanapot javasolt, azonban párttársai a szünetben meggyőzték, hogy legyen 15, így végül ezt fogadta el a többség; érdemi javulás tehát nem történt ezen a téren.
Fekete László (MSZP) szünetet kért, majd végül meggyőzte a polgármestert a hosszabb határidőről.
|