A kormány családpolitikájának, valamint a bérek felzárkóztatásának köszönhetően egyre jobban nőnek a keresetek Magyarországon, a minimálbér emelésének köszönhetően idén is várhatóan tíz százalékkal. A baloldali kormányok idején, 2010 előtt a keresetek csökkentek, ám a kormányváltás után emelkedőben vannak a bérek.
Míg 2010 elején, az akkori átlagkereset alig haladta meg a 206 ezer forintot, addig most januárban már átlépte a 310 ezer forintot. Ugyan mindezeknek a családok a legnagyobb haszonélvezői, de az egyedülállók keresete is nőtt: 135 ezerről 207 ezer forintra.
A három vagy többgyermekes családok bruttó 310 ezer forintos bérük szinte egészét, 305 ezret vihetnek haza, amihez ugye még pluszba hozzájárul a havi családi pótlék összege is, - 48 ezer forint -, így tulajdonképpen két és félszeresével több lehet a fizetésük.
Összességében elmondható, hogy a kormány bér- és családpolitikájának kedvezményezettjei a legalább egy gyermeket nevelők, ugyanakkor nem járnak rosszabbul az új adórendszer miatt azok sem, akiknek nincs gyermekük.
A nettó keresetek mind magasabbak lettek, 2010-hez képest átlagosan 53-55 százalékkal. Ám az sem elhanyagolható, hogy 2010 óta közel 700 ezer embernek sikerült munkába állnia, a munkanélküliség soha nem mért mélységbe süllyedt.
(Forrás: kormany.hu, KSH, Főfotó: boon.hu)
|