– A Mese a Jószívű madárról legfőbb üzenete a szeretet. Mondanivalójával arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a nálunk gyengébbeket mindig segítsük meg, sose támadjuk – mondta lapunknak Szabó-Geletta Katalin, az alapítvány kuratóriumának tagja. Ennek a mindennapokba való beillesztéséhez – tette hozzá – pedig a szeretet a legfőbb eszköz. Ebből fakad az önzetlen segítés, a rászorultak támogatásának és a gyengébbek megvédésének szándéka is.
Ez már a második színdarabja volt az alapítványnak, a legutóbbit, a Néma énekest októberben mutatták be, szintén a KMO-ban:
– A Néma énekes című előadásunkban középsúlyos értelmi fogyatékos és egészséges fiatalok közösen vettek részt. Ezzel arra szerettük volna felhívni a figyelmet velünk is bármikor megtörténhet az, hogy egyrészt fogyatékossággal élők mellé sodor az élet, akiknek segítő kezet kell nyújtanunk; másrészt, hogy bármikor történhet az életünkben olyan esemény, amelynek következtében akár mi is fogyatékossá válhatunk – mondta Katalin. – A résztvevő egészséges fiatalok nagyon magukénak érezték ezt az üzenetet, sokan közülük nálunk szeretnék eltölteni az érettségi feltételéül szabott 40 órás önkéntes munkát – fejezte ki örömét.
Minden segítség jól jön
Az Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona Gyöngyszemek Alapítvány a nappalokat gyakorlatilag 30 órássá alakítva dolgozik a kispesti fogyatékossággal élők támogatásán, gondozásán. Feladatvállalásuk azonban ezen is túlmutat: a fogyatékossággal élőket nevelő családokat is szeretnék tehermentesíteni, hiszen egy autizmussal érintett gyermek nevelése mondhatni 24 órás készenlétet igényel. Ezért is döntöttek úgy, hogy a tavaly Dódity Gabriella és a Kispesti Társaskör tagjai által összegyűjtött 157 ezer forintos adományt, valamint a dr. György István jótékonysági koncertje felajánlásaiból kapott támogatást kiegészítve idén táborozni viszik a fiatalokat. Emellett számos programot, Farsangot és Adventi estet is szerveznek nekik, amelyeket szintén támogatnak Dódity Gabrielláék.
|