Bő két éve, hogy a Gyöngyszemek Alapítvány sportfoglalkozásainak keretében taekwondo (koreai eredetű harcművészeti ág – a szerk.) edzéseken is részt vehetnek kispesti, javarészt értelmükben sérült gyermekek, akik ez idő alatt testi és szellemi képességeiket tekintve is sokat fejlődtek.
Mint azt Oldal Brigitta, az alapítvány elnöke lapunknak elmondta, a harcművészeteknek ezen ága kiemelkedően alkalmas a gyermekek fejlesztésére, különös tekintettel a részképesség-zavaros fiatalokra. „Ők mind az írással, mind pedig az olvasással, így a szövegértelmezéssel is komoly problémákkal küzdenek. A pedagógusoknak általában nincs idejük, se türelmük, hogy külön foglalkozzanak velük, a szülők pedig gyakran fel sem ismerik, illetve nem is akarják elismerni, hogy a gyermekkel probléma van” – magyarázta.
Mint mondta, a gyengébb képességű fiatalok sok esetben válnak a többiek „céltáblájává”, ezért fontos, hogy részesei lehessenek egy olyan közösségnek, melyben az agresszió semmilyen formája nincs jelen. Annál is inkább, mivel a szóban forgó edzés résztvevőit nem verekedni szeretnék megtanítani, sőt. „A taekwondo szigorú szabályait szem előtt tartva az önfegyelemre neveljük őket, megértetve velük azt, hogy milyen súlyos következményekhez vezethet, ha verekedésbe keverednek” – folytatta Oldal Brigitta, aki elárulta: lassan két éve, hogy ő maga is elkezdett egy edzői képzést, mely elvégzését követően ő is foglalkozik majd a gyerekekkel.
A képzés részleteivel kapcsolatban elmondta: a foglalkozások a járványhelyzet okozta kényszerszünetet követően a XVIII. kerületi Lakatos úti lakótelepen folytatódnak május 11-től, s hetente két másfél órás alkalmat jelentenek majd. Az edzéseket Papp András, a sportág egyik legkiemelkedőbb magyarországi alakja tartja, rajta kívül pedig több neves edző is jelen lesz időszakosan a foglalkozásokon, így például Patakfalvy Miklós, akinek kulcsszerepe volt a taekwondo hazai meghonosításában.
„A sérült gyermekek mellett kisebb létszámban, de ép fiatalok jelentkezését is várjuk. Az edzéseinken a sportág alapjai kiválóan elsajátíthatók, ha pedig valaki kiemelkedő tehetségéről tesz tanúbizonyságot, annak segítünk a tovább lépésben” – tette hozzá az alapítvány elnöke, akinek nagy álma, hogy a szárnyaik alatt fejlődő sérült fiatalok idővel akár a parailimpiára is eljuthassanak.
Az edzésre a Gyöngyszemek Alapítvány közösségi oldalán feltüntetett elérhetőségeken lehet jelentezni.
|