Bringatúrát szervez a Wekerlei Társaskör Egyesület Ócsára október 23-án, vasárnap.A túrát csak felnőtteknek ajánlják.

60 km-t kerekezhet az, aki vasárnap részt vesz a WTE bringatúráján. A cél Ócsa, a távból 30 km-t Budapesten, 30 km-t pedig másodrendű, kevésbé forgalmas országúton tesznek meg a bicajosok.

Odaút: Kós Károly tér – Gilice tér – Pestszentimrei Sportkastély – Gyál, víztorony – lakott területen és országúton Ócsáig

Visszaút: Hasonló utakon bringázva, mint odafelé, vagy vonattal is megtehető.

 

Tervezett program:

Az Ócsai román stílusú Református Templom és Skanzen megtekintése (kb. 1 óra)

 

Tudnivalók:

– Mindenki a saját felelősségére kerékpározzon, a rendezők csak az útvonal megszervezését biztosítják!

– A kerékpárhoz illõ belső gumit mindenki hozzon magával.

– Bukósisak viselete, bringalámpa (első-hátsó) kötelező, láthatósági mellény, esőkabát, kerékprizma, enni és innivaló ajánlott.

Utazási költség: 1500 Ft (két belépő ára)

Várható érkezés: 16 óra körül

 

Bővebb információ:

Romhányiné Kovács Mária: (06-70) 381-61-22

 

Találkozó: 9 órakor a Zrumeczky-kapunál (WTE) (Kós Károly tér 10.)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.