Sok kispestinek okozott bosszúságot reggel, hogy körülbelül huszonöt percig nem járt a 3-as metró a Kőbánya-Kispest és a Határ úti állomások között, mert reggel füstölt az egyik szerelvény.

A reggeli csúcsban történt megint probléma a 3-as metró vonalán. Gresz Mihály, a BKV fődiszpécsere elmondta: a metró rövid ideig füstölt, emiatt leállították a forgalmat, és pótlóbuszokkal vitték az utasokat a lezárt állomások között.

A Metróért Egyesület közlése szerint az eset 7.39-kor történt Kőbánya-Kispest állomás jobb peronjánál, a tűzoltók perceken belül a helyszínre érkeztek. Az idén már több hasonló eset volt. A leggyakrabban a 3-as vonalán hibásodnak meg a szerelvények, de a 2-esen is füstölt egy metró néhány hete. Egyébként a BKV elkezdte a szovjet gyártmányú, régi metrókocsik leselejtezését, miután az új Alstom-szerelvény sikeresen befejezte próbafutását.

 

Forrás: www.index.hu

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Megnyílt Budapest legnagyobb P+R parkolója a KÖKI-nél

Mától birtokba vehetik az autósok a háromszintes, 330 férőhelyes őrzött P+R parkolóházat KÖKI Terminál bevásárlóközpontnál. Budapest legnagyobb P+R parkolóját dr. György István főpolgármester-helyettes nyitotta meg, ahol az eddig is üzemelő nyitott P+R parkolóval együtt mostantól több mint 530 férőhely áll az autósok rendelkezésére, napi egyetlen vonaljegy áráért.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.