Hozzávalók:

2 sárgadinnye

2 csomag vaníliás cukor

3-4 evőkanál cukor

2 teáskanál vaníliapuding

1 dl főzőtejszín

 

Elkészítés:

A dinnyét kettévágjuk, kiszedjük a magházakat, majd karalábévájóval mindkét félből kis golyókat veszünk ki, vagy apró kockára vágjuk a belsejéből kivágott gyümölcshúst, és hűtőszekrénybe tesszük.

A megmaradt sárgadinnyét a héjából kikaparjuk vagy szeletekre vágjuk, meghámozzuk és feldaraboljuk. Ezután jó 1 liter vízben megfőzzük a vaníliás cukorral és a cukorral. Körülbelül 10 perc alatt elkészül. A tűzről levéve botmixerrel pépesítjük.

A pudingot 1-2 evőkanál vízzel, majd a főzőtejszínnel elkeverjük, és beleöntjük a levesbe. Egy percre összeforraljuk, és lehűtjük.

Amikor hideg, belerakjuk a dinnyegolyókat illetve darabokat, és tálaljuk.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Joghurtos málnatorta

Ezt az édességet legjobb friss gyümölcsből készíteni. Málna helyet eper, meggy, cseresznye és még számtalan ízben készíthetjük ezt a korszerű táplálkozási szokások mellett is (mértékkel) bátran fogyasztható finom édességet. A receptet köszönjük Ladányiné Tímeának!

Kakaós kalács

Régen szokás volt Halottak napjára kalácsot sütni, amit a szegényeknek ajándékoztak. Ennek alkalmából egy kakaós kalács receptjét adjuk közre, melyet egy kispesti háziasszony küldött be nekünk.

Bögrés mézeskalács – egészséges süti az ünnepekre

Mi nemcsak az ünnepi időszakban szoktuk elkészíteni a mézeskalácsot, hanem az év minden szakában, bármikor, amikor megkívánjuk. A karácsonyi hangulat, az ünnepi íz, a fenséges illat mindig garantált. Ez egy könnyű, bögrés recept, a tésztát ráadásul nem kell egy éjszakára hűtőbe tenni – írja Koronczay Edit, a Táplálékallergia Magazin főszerkesztője, akinek köszönjük a receptet.

Ezért használja a citromfüvet

A citromfű mediterrán évelő növény. Közép-Európa és Nyugat-Európa déli részén őshonos. Nagy területeken termesztik, de néha kivadul, így számos területen megtalálható. Hazánkban, mint mézelő növény termesztik (régi neve méhfű). Meleget és fényt kedvelő növény, de télen, gyökere jól viseli a kemény fagyokat is.