Új házirendet vezettek be nyáron a Katona József utcai sporttelepen található gördeszka-pályán. A fiatalok körében népszerű Skate-park így már csak iskolaidőben használható. A nyitva tartás megkurtítását az indokolta, hogy a szomszédok panaszkodtak a zajra, zajcsillapítást azonban a most júniusi felújításkor sem építettek be. „Nehéz mindenkinek megfelelni” – válaszolta kérdésünkre az önkormányzati Kispesti Sportközpont vezetője.

Nem lehet mindenkinek megfelelni

 

Alaposan megvágták a kispesti Skate Park nyitva tartását, július óta csak 10-16 óra között használhatják azt a fiatalok a kispest.hu szerint. A dolog szépséghibája, hogy a törzsközönség szeptem- bertől ezt az időszakot az iskola falai között tölti, mire ott végeznek, a Skatepark már bezár. Amikor ezt felvetettük a KACpályát január óta működtető Kispesti Sportközpont vezetőjénél, Lángi Gábornál, úgy reagált, hogy „nehéz mindenkinek megfelelni”, és elismerte, hogy lesznek, akik így kiszorulnak a használatból.

 

A Katona József utcai KAC-pálya közelében élők már többször panaszkodtak a Skateparkból kihallatszódó folyamatos dübörgésre, a nyitvatartási idő ezért már korábban is többször változott. Nyár elején felújították a pályát, zajvédelmet azonban nem építettek be, Lángi tájékoztatása szerint árajánlatokat várnak a munkára. Az egyik szomszéd szerint a polgármester az elmúlt három évben már többször megígérte a zajvédőfal építését, eddig azonban semmi sem történt.

 

Átadják, zajos, átköltöztetik, zajos

 

A Skateparkot először a 2010-es választási kampány hajrájában adta át Gajda Péter polgármester az Irányi Dániel utcában, de itt egy évig sem működött, a lakók ugyanis rögtön tiltakoztak a zaj miatt. A több mint 30 millió forintért megépült létesítményt 2011-ben – információink szerint újabb 10 milliós ráfordítás után – a KAC-pályán is átadta Gajda, azonban a jelek szerint itt sem működik zavartalanul, szeptembertől pedig szinte csak az iskolakerülők használhatják majd hétköznapokon.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…