A Kispesti Kós Károly Általános Iskolában tartott óra keretében – a gyerekek aktív közreműködése mellett – a szakember arra hívta fel a figyelmet, hogy miért fontos a személyi higiénia mellett a közvetlen környezet, az iskola és az otthon rendben tartása.

 

Pándics Tamás, az Országos Közegészségügyi Központ főigazgatója arról beszélt a gyerekeknek, hogy mi okozhat megbetegedést, melyek azok a környezeti hatások, amelyek károsan befolyásolhatják az egészséget.

 Szó volt az étkezések előtti kézmosás, a mindennapi fogápolás, a rendszeres szellőztetés fontosságáról, illetve az iskola és annak közvetlen környezete rendben tartásáról a különböző allergén növények vonatkozásában.

 

Zuborné Sallai Márta igazgató arról beszélgetett a gyerekekkel, mit tudnak tenni közösen azért, hogy egészségesebbé tegyék az iskolai környezetet.

 

Az igazgató elmondta, iskolájukban különösen odafigyelnek a mindennapos higiéniára, a mosdókban mindig van szappan, kéztörlő és papír, felhívják a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára a gyerekek figyelmét, emellett pedig minden évben megtartják a Föld és a víz napját, valamint az állatok napját.

 

Kiemelte, igyekeznek zöldebbé tenni az iskolaépületet környezetét, az udvaron saját veteményeskert van, amelyet a gyerekek gondoznak.

 

Véleménye szerint fontos, hogy a közvetlen környezet iránti felelősség erősödjön a gyerekekben, és megtanulják, ők mit tudnak tenni saját környezetük megvédése érdekében.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.

A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal

A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

Fegyelmezettebb vagyongazdálkodást sürgetnek

Újabb telekeladást hirdetett meg az önkormányzat, ezúttal a Teleki utca 51. szám alatt lévő ingatlanon adna túl a baloldali városvezetés. A helyére valószínűleg társasház épül. A jobboldali képviselők megjegyezték: szakítani kellene azzal a gyakorlattal, hogy vannak olyan önkormányzati ingatlanok, amelyeket megesz az idő, majd azt követően telekárban értékesítik azt.