Elbontották a Határ úti végállomáson a közterület-használati engedély, tehát jogalap nélkül évek óta a közlekedési csomópont felújítási munkálatainak befejezését, ezzel a terület átadását is akadályozó sátrat, és a pavilonok egy részét. Ezzel talán a tér és a buszmegálló is egy lépéssel közelebb került a kaotikus állapotok felszámolásához.

      

Mint arról lapunk is többször beszámolt, a beruházás tervezését még 2012-ben, megvalósítását pedig 2015-ben kezdte meg a Fővárosi Önkormányzat dr. György István, akkori főpolgármester-helyettes és munkatársa, Dódity Gabriella, jelenlegi kispesti fejlesztéspolitikai tanácsnok kezdeményezésére. Akkor a kereskedők nagy részével meg is állapodtak abban, hogy még 2014-ben elhagyják a területet. A legtöbb pavilontulajdonos el is fogadta, hogy egy tulajdonosnak, mint ahogyan egy bérbeadott lakás tulajdonosának is, jogában áll meghatároznia, meddig kívánja bérbe adni az ingatlanját, ebben az esetben a buszmegálló területét. Néhányan azonban jogellenesen, közterület-használati engedély nélkül is ott maradtak, nem törődve azzal, hogy Dél-Pest közlekedési csomópontjának felújítását hiúsítják meg ezzel. (Ezekről itt, itt és itt olvashat.)

 

Dr. György István – aki 2014 óta Budapest kormánymegbízottja – még 2016-ban megküldte a BKK részére jogi állásfoglalását, amellyel meg lehetne oldani a helyzetet. Eszerint a Fővárosi Önkormányzatnak a terület tulajdonosaként kellene fellépnie az engedély nélkül továbbra is a közterületen tartózkodó kereskedőkkel szemben, akik pavilonjait hatósági tanú, vagy közjegyző jelenlétében el lehetne bontani, hiszen a beruházás befejezése csak így biztosítható. Az ehhez fűződő közérdek pedig álláspontja szerint magasabb rendű.

 

Burány és Hiller látszatmegoldása

A tavaszi országgyűlési választás kampányában Kispest szocialista képviselői, Burány Sándor (aki azóta átült a Párbeszéd parlamenti frakciójába) és Hiller István Gajda Péter (MSZP) polgármesterrel közösen sajtótájékoztatót tartottak a szakadó esőben, ahol bejelentették: kezdeményezik, hogy a Határ úti buszvégállomás legyen Kispest része, és majd a kerület rendet tesz a területen. Azóta bebizonyosodott, hogy ez csak kampányfogás volt, hiszen se Burány, se Hiller nem ment el az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságának ülésére, amelyen az előkészítetlenül beadott beadványukat tárgyalták volna.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.

A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal

A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

BKK közlemény: Két napon át késő este és éjszaka lezárjuk a Sibrik Miklós úti felüljárót

A Sibrik Miklós úti felüljáró újjáépítéséhez kapcsolódó bontási munkák miatt szeptember 11-én, csütörtökön és 12-én, pénteken késő este és éjszaka 22:00 és 4:00 között lezárjuk a felüljárót. Ezért az erre közlekedő nappali járataink a késő esti időszakban, éjszakai buszaink pedig teljes üzemidejükben a felüljárót elkerülve, módosított útvonalon közlekednek a lezárás idején. Az előttünk álló körülbelül egy évben több alkalommal kerül még sor hasonló késő esti, éjszakai forgalomkorlátozásokra annak érdekében, hogy a közúti forgalom a híd teljes újjáépítése idején a nappali órákban fenntartható legyen. A rekonstrukciós munkák – amelyek során kicseréljük az átkelő teljes szerkezetét, valamint új útpályát építünk, a gyalogos járdán pedig részben kerékpársávot, részben közös használatú gyalogos-kerékpáros útfelületet hozunk létre – első fázisa a befejezéséhez közeledik. Az újjáépítést a Fővárosi Önkormányzat közútkezelőjeként a Budapesti Közlekedési Központ végzi.