Burány Sándor és dr. Hiller István nem szavazták meg a családtámogatásokra minden eddiginél több forrást biztosító jövő évi költségvetést, ahogy korábban más családpolitikai intézkedéseket sem. Gajda Péter pedig ezeket a baloldali politikusokat támogatta tavaly az országgyűlési választási kampányban, még jogsértéstől sem riadva vissza.

Nem támogatták Kispest szocialista országgyűlési képviselő, hogy jövőre minden eddiginél több, 2228 milliárd forintra emelkedjen a családok támogatása. A szocialistából párbeszédessé lett Burány Sándor és az MSZP-s dr. Hiller István is nemmel szavaztak Magyarország 2020. évi költségvetésére. És Gajda Péter (MSZP) az ő támogatásukért tett meg mindent a tavalyi országgyűlési választási kampányban, törvény- és alaptörvénysértés árán is.

 

A baloldal ezzel újra bebizonyította, hogy akár kormányoznak, akár ellenzékben vannak, a magyar családok ellen tevékenykednek: 2010 előtti kormányzásuk idején magas adókkal sújtották a munka mellett gyermeket vállalókat, háromról két évre csökkentették a gyes-t, nem létezett családi adókedvezmény, sokszorosára emelték a rezsiköltségeket, megszüntették a kedvezményes otthonteremtési lehetőségeket.

 

Ellenzékben sem viselkednek másképp: támadják a kormányt, mert a családpolitikára fordít évről évre egyre több forrást (jövőre például 224 milliárddal többet, mint idén) és elutasítja a bevándorlást. Támadták a családvédelmi akciótervet is, az erről szóló nemzeti konzultációt például a Tisztelt Házban tépte szét a fideszes szavazókat lepatkányozó Bangóné Borbély Ildikó. De támadták, majd nem szavazták meg a kormány szinte valamennyi családpolitikai intézkedését.

 

Burány és Hiller ezzel nem csak a családtámogatások bővítésére mondtak nemet: elutasítottak több adócsökkentést, nem támogatták, hogy az oktatásra 654, az egészségügyre 770, az ország biztonságának megőrzésére 800 milliárd forinttal több jusson, hogy emelkedjen a közszolgálati dolgozók bére, vagy a nyugdíjakra szánt források.

 

A tavaly decemberi parlamenti rendbontásban is aktívan részt vevő, korábban pedig ittasan vezető Burány Sándor más esetben is kimutatta már a foga fehérjét: múlt év novemberében úgy pózolt büszkén a kispesti szociális dolgozókat ünnepelve, hogy korábban, 2016-ban éppen ő szavazott nemmel a Szociális Munka Napjának munkaszüneti nappá tételéről.

 

A korábbi években pedig nem szavazta meg a pedagógusok, az orvosok és az ápolók béremelését, a szocialista kormányok alatt devizahitel csapdába került adósok hiteleinek forintosítását, és az első házasok 24 hónapon át tartó havi ötezer forintos támogatását sem. De a személyi jövedelemadó sem csökkent volna 15, vagy a sertéshús áfája 5%-ra, ha Burány Sándoron múlt volna.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.