Nagyságrendileg hatvanmillió forintos veszteséggel zárta a tavalyi évet a kerület köztisztaságáért is felelős Közpark Kft., amely most további 16,5 millió forintot kért a városvezetéstől a működéséhez. A cég tavaly 370 millió forintot kapott az önkormányzattól a működésére, miközben a tavaly ősszel összegyűjtött avar sok helyütt még februárban is kint hever a zsákokban, vagy az avargyűjtő ketrecekben.

A Kispest köztisztaságáért is felelős Közpark Kft. a tavalyi évben 370 millió forintot kapott az önkormányzattól feladatainak ellátására. Miközben a közterületek sok helyen elhanyagoltak, és több helyen még ott hever a tavalyi avar, a Közpark Kft. nagyságrendileg 60 millió forint veszteséggel zárta a tavalyi évet. Bán Zoltán igazgató most további 16,5 millió forintot kér az önkormányzattól a cég működéséhez, amelyet részben a cég nyereségéből tervezne visszafizetni. Az erre való optimizmust azonban beárnyékolják a cégnél tapasztalt történések.

 

A cégnél ugyanis számos gyanús ügylet történt már. Emlékezetes a legutóbbi, amelyben az ügyvezető szerint a cég egyik dolgozója 2018 vége és 2019 márciusa között összesen 66 darab fiktív számla alapján összesen 43,5 millió forintot utalt el a cég számlájáról teljesítés nélkül. Mindez azonban csak hónapokkal később tűnt fel az ügyvezetőnek, miközben ez az összeg több, mint a cég éves bevételének tíz százaléka. Az ügyben jelenleg büntetőeljárás zajlik. A hiány nagy részét ez a pénz teszi ki, a veszteség fennmaradó része pedig az ügyvezető szerint olyan feladatokból ered, amelyekhez az önkormányzat nem biztosított többletforrást.

 

OLVASTA MÁR?

Magyarellenes kirohanásairól hírhedt a Momentum

 

– Alkalmatlan vezetőnek az, akinek a tudta nélkül 66 db teljesítés nélküli számlát elutalnak a cégtől, ráadásul 60 millió forintos hiányt hoz össze egy évben az általa vezetett társaság – mondta lapunknak Fekete Márk (Fidesz- KDNP) önkormányzati képviselő, a Közpark Kft. Felügyelőbizottságának tagja. Hozzátette: a 16,5 millió forintos kért plusz önkormányzati forrást azért veszélyes biztosítani a cégnek, mert a Közpark Kft., 2018-ban is csak 900 ezer forint nyereséget produkált, ezért az összeg visszafizetése még hosszú évek alatt is kétséges lehet. Nem a hiányt kell pótolni újabb súlyos közpénzből, hanem felelős és alkalmas vezetőt kell kinevezni az önkormányzati cégek élére.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.