Túlzás nélkül mondható, hogy csillogó szemekkel hallgatták a gyerekek a tárlatvezetőt, aki a Rendőrmúzeumban, egy közel másfél órás idegenvezetés keretében kalauzolta el őket a legkülönfélébb kiállítási tárgyak között. Itt, a múzeumban beszélgettünk az alapítvány egyik kuratóriumi tagjával, Szabó-Geletta Katalinnal, akitől megtudtuk: az idei volt az első alkalom, hogy úgynevezett kirándulós-sétálós napközis tábort szerveztek, amelyen összesen mintegy 60-an vettek részt.

 

Az ötnapos táborban a város különböző pontjain, más-más témakörben szervezett programokon vettek részt a gyerekek: ellátogattak például – a teljesség igénye nélkül sorolva – a Fővárosi Állat- és Növénykertbe, ahol idegenvezetőjük az állatvédelem fontoságáról beszélt nekik, illetve jártak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren is, ahol egy tartalmas, buszos utazás során ismerték meg, hogyan is működik a reptér.

 

A programok során az adott téma szakemberei kalauzolták el a gyerekeket. Katalin elmondta, tagjaik közt több olyan gyermek van, akit ért már bántalmazás ilyen-olyan formában, de arra is van példa, hogy a szülő élt át ilyen élethelyzetet, éppen ezért szeretné megóvni ettől a gyerekét. „Ez az egyik ok, hogy ellátogattunk a Rendőrmúzeumba. Fontos, hogy tudják a gyerekek, kik azok az emberek, akikben megbízhatnak, akiknek szólhatnak, ha baj van” – magyarázta, megjegyezve, hogy remekül sikerült az idei nyári táboruk is, amelyben szintén kiemelt szerepet kaptak a bűnmegelőzési ismeretek.

 

A tábort, melynek helyszíne a hagyományokhoz hűen a szentendrei Pap-sziget volt, a napközis táborhoz hasonlóan a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával szervezték meg. Itt délelőttönként önvédelmi edzéseken vehettek részt a gyerekek, méghozzá Lelekács Csaba, minden idők egyik legeredményesebb magyar thai boksz harcosa vezényletével.

 

Délutánonként a Budapesti Rendőr-főkapitányság interaktív előadásai várták a részvevőket: a meghívott rendőrök a nyári időszak főbb veszélyforrásairól és az internetes csalásokról és átverésekről, ezek megelőzéséről beszéltek a gyerekeknek.

 

(Az Athlészisz Alapítvány jóvoltból a gyerekek ajándékkönyvekkel is gazdagodtak; a könyveket a Napraforgó Könyviadó biztosította)

 

„Ők az átlagosnál sokkal sebezhetőbbek, ezért nagyon fontos, hogy a rendőrök személyében olyan emberektől kaptak fontos információkat, akik számukra hitelesek, akikben megbíznak” – hangsúlyozta az alapítvány kuratóriumi tagja. Mint mondta, a Gyöngyszemek Alapítvány szülősegítő csoportjában is kiemelt figyelmet szánnak ezentúl a bűnmegelőzés témájának. A szülők a kispesti Forrásházban jönnek össze kéthetente, hogy átbeszéljék a legtöbbeket érdeklő és érintő témákat, ugyanakkor arra is van példa, hogy közvetlenül az alapítványhoz fordulnak fiatalok ilyen-olyan problémákkal.

 

„Az elmúlt időszakban egyre inkább az iskolák látóterébe kerültünk, ezért sok gyerek tud rólunk, illetve tudja azt is, hogy velünk lehet beszélgetni anélkül, hogy annak nyoma maradna. Fordulnak hozzánk függők is, és itt nemcsak a drog-, hanem a gyógyszer- vagy éppen az energiaital-függőkről is beszélgetünk” – magyarázta az egyébként addiktológiai végzettséggel is rendelkező Szabó-Geletta Katalin, aki a terveikről beszélve elárulta: szeretnének elindítani a közeljövőben egy felsősöknek és középiskolásoknak szóló drogprevenciós előadássorozatot is. 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Akikre büszkék lehetünk

Ünnepélyes keretek között, összesen 72-en vehették át elismeréseiket két egymást követő napon a Kispest önálló településsé válásának 150. évfordulója alkalmából tartott képviselő-testületi üléseken. A 2020-as és 2021-es esztendő kitüntető címeit a KMO-ban adták át azoknak, akik kiemelkedő munkásságukkal öregbítették Kispest hírnevét, illetve végezték vagy végzik munkájukat a kerületért, a kerületiekért. Mint az lenni szokott, az ünnepségen díszpolgárokat is avattak – összesen 6-an kapták meg a címet.