A kispesti önkormányzat működésének átláthatóbbá tételét kapta feladatul a momentumos Paróczai Anikó, ám alig több mint egy év alatt semmiféle érdemi eredményt nem tudott felmutatni, így nem volt meglepetés, mikor bejelentette: felhagy a tisztségével, s helyette saját politikai karrierjét veszi kézbe. Ettől függetlenül nem állítjuk, hogy nem voltak emlékezetes momentumai e rövid pályafutásnak, sőt!

– Szeretném megköszönni az elmúlt évet, amit tanácsnokként harcoltál – e szavakkal fordult Fekete-Győr András, a Momentum elnöke párttársához, Paróczai Anikóhoz ez év januárjában azon a sajtótájékoztatón, amelyen közösen jelentették be: a képviselő lemond átláthatósági tanácsnoki tisztségéről, és elindul a képviselői posztért Budapest 9-es számú választókerületében.

 

Ahogy Fekete-Győr fogalmazott, biztos benne, hogy Paróczai Anikó személyében a létező legjobb jelöltet kapják a kispestiek, s reméli, hogy párttársa 2022-től a parlamentből tudja majd oltalmazni a kerületet és védeni annak becsületét. Szép szavak s magasztos célok ezek, a valósággal való egyezésükre azonban legfeljebb egy párhuzamos univerzumban van esély. A kispestiek többsége ugyanis tisztában van vele, hogy az a ténykedés, amelyet a képviselő a kerület működésének átláthatóbbá tételéért vívott, olyannyira nevezhető „harcnak”, mint amit a fröccsöntött műanyag katonák vívnak egymással az óvodai homokozókban.

 

Ellentmondások sora

 

A munkája eredményességét megkérdőjelező hangoknak maga Paróczai Anikó sem próbálta elejét venni, hiszen ahogy azt már korábban is megírtuk, a momentumos képviselő nem számolt be az önkormányzat képviselő-testületének az elvégzett munkáról, holott ez kötelessége lett volna. A „leszerelését” követően azonban hangoztatta, hogy az elmúlt évben világossá vált számára, hogy a kispesti MSZP és DK vezetése nem partner abban, hogy valódi vizsgálatok legyenek az önkormányzat működését ért vádakkal kapcsolatban.

 

Annál is inkább, mivel létrehoztak egy a korábbinál is átláthatatlanabbul és ellenőrizhetetlenebben működő új önkormányzati cégstruktúrát, amelynek másodvonalába a korrupciós botrányokban sokat emlegetett Kránitz Krisztiánt ültették. Ennek ellenére korábban Paróczai is nemmel szavazott arra a jobboldali javaslatra, ami azt szorgalmazta, hogy ne pályázhasson olyan személy az önkormányzati cégek, intézmények élére, akinek neve elhangzott a korrupciós botrányban, vagy akinek regnálása idején büntetőeljárás indult az általa vezetett cégnél.

 

Színjáték a javából

 

Mindeközben azért – amolyan tessék-lássék módon – próbálta megmutatni, hogy nem hiába javasolta őt Gajda Péter MSZP-s polgármester átláthatósági tanácsnoknak. A közösségi oldalán például videót posztolt arról, hogy pártjával megtalálták Kránitz eltitkolt spanyolországi luxusnyaralóját, figyelmen kívül hagyva azt az apróságot, hogy arról, valamint az ezt igazoló dokumentumokról a Magyar Nemzet és a Hír TV már hónapokkal azelőtt lerántotta a leplet. Azt azonban nem lehet mondani, hogy akciója észrevétlen maradt: becsületsértés és különleges adatokkal való visszaélés miatt feljelentették, majd pedig rabosították, ez pedig jó lehetőséget adott neki arra, hogy ha rövid időre is, de a figyelem középpontjába kerüljön.

 

Ez volt a célja akkor is, amikor kiplakátolta a kispesti Városházát a szóban forgó nyaraló fotóival – eredményre nem meglepő módon ez a tette sem vezetett. Színjáték volt az is, amikor a folyamatos szereplési kényszerben szenvedő Hadházy Ákossal együtt követelte a kerületvezetéstől az akkori vagyonkezelő Kránitz menesztését, annak ellenére, hogy tudta, valójában már megszületett a döntés a leváltásáról; a baloldali önkormányzat hivatalos közleményben cáfolta Paróczait.

 

Alacsonyan van a léc

 

Gajda Péter bizonyára lelkes műkedvelő, hiszen az alig egy évig végzett munkáját – de nevezhetjük alakításnak is – kiválónak ítélte meg azon a képviselő-testületi ülésen, melyet az önkormányzat ez év júliusában, a koronavírus-járvány okozta kényszerszünetet követően tartott meg. A polgármester ekkorra egyébként már megtalálta Paróczai utódját: márciusban ugyanis arról posztolt közösségi oldalán, hogy megbízási szerződést kötött Sziklai Zsolttal, a Momentum kispesti alapszervezetének alapító és volt elnökségi tagjával. A szerződés célja – havi százezer forintos megbízási díjért –, hogy „hogyan tegyük még átláthatóbbá és nyíltabbá az önkormányzat és a hivatal működését.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.