Június 11-én, szombaton délután rendezték meg az idén először a kisállat-szépségversenyt a Wekerlei Kultúrházban (XIX. ker. Petur u. 7.). A programot összekötötték annak a kiállításnak a megnyitójával, melyet a „Rajzold le a kedvenc!” állatodat című rajzpályázatra beérkezett munkákból rendeztek.

A rajzpályázatra több mint 500, különböző technikákkal készült gyermekrajz, illetve festmény érkezett. A művészekből álló zsűrinek (Molnár Krisztina képzőművész és Szőke Péter festőművész) nem volt könnyű dolga, mert a kis házi kedvencek és az egzotikusabb állatok is nagyon megihlették a gyerekeket. A pályázatot három korcsoportban hirdették meg, és a díjazásra is ezek szerint került sor. A boldog nyertesek társasjátékot, mesekönyvet, játékokat, bögrét, füzetet kaptak ajándékba. A gyermekalkotásokban augusztus végéig gyönyörködhetnek a látogatók.

A kisállat-szépségverseny is teljes körű sikert aratott, 24 állattal neveztek be a kiskorú gazdik. Volt több törpenyúl, tengeri malac, teknős, hörcsög. A zsűrizést állatszakértő végezte, aki közben tanácsokat is adott a gazdiknak a tartással kapcsolatban. Az első díjat egy kajla fülű, barátságos fekete nyuszi kapta, második helyezett egy vörös tengeri malac lett, harmadik helyezést egy csíkos törpe mókusnak ítélte a zsűri. Különdíjas lett egy szárazföldi és egy vízi teknős. Az állatkák szívesen barátkoztak egymással a kultúrház zöld kertjében, természetesen a gazdik felügyelete mellett. A nyertesek állateledelt és egyéb állattartáshoz szükséges eszközöket kaptak ajándékba.

A nagy sikerre való tekintettel a kisállat-szépségversenyt jövőre is megrendezik a Wekerlei Kultúrházban.

 

 

A cikk írója Szabó Mária, a Wekerlei Kultúrház és Könyvtár igazgatója. Köszönjük neki az információkat!

 

[GALÉRIA-1]

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.