Nem támogatták Kispest szocialista országgyűlési képviselő, hogy jövőre minden eddiginél több, 2228 milliárd forintra emelkedjen a családok támogatása. A szocialistából párbeszédessé lett Burány Sándor és az MSZP-s dr. Hiller István is nemmel szavaztak Magyarország 2020. évi költségvetésére. És Gajda Péter (MSZP) az ő támogatásukért tett meg mindent a tavalyi országgyűlési választási kampányban, törvény- és alaptörvénysértés árán is.

 

A baloldal ezzel újra bebizonyította, hogy akár kormányoznak, akár ellenzékben vannak, a magyar családok ellen tevékenykednek: 2010 előtti kormányzásuk idején magas adókkal sújtották a munka mellett gyermeket vállalókat, háromról két évre csökkentették a gyes-t, nem létezett családi adókedvezmény, sokszorosára emelték a rezsiköltségeket, megszüntették a kedvezményes otthonteremtési lehetőségeket.

 

Ellenzékben sem viselkednek másképp: támadják a kormányt, mert a családpolitikára fordít évről évre egyre több forrást (jövőre például 224 milliárddal többet, mint idén) és elutasítja a bevándorlást. Támadták a családvédelmi akciótervet is, az erről szóló nemzeti konzultációt például a Tisztelt Házban tépte szét a fideszes szavazókat lepatkányozó Bangóné Borbély Ildikó. De támadták, majd nem szavazták meg a kormány szinte valamennyi családpolitikai intézkedését.

 

Burány és Hiller ezzel nem csak a családtámogatások bővítésére mondtak nemet: elutasítottak több adócsökkentést, nem támogatták, hogy az oktatásra 654, az egészségügyre 770, az ország biztonságának megőrzésére 800 milliárd forinttal több jusson, hogy emelkedjen a közszolgálati dolgozók bére, vagy a nyugdíjakra szánt források.

 

A tavaly decemberi parlamenti rendbontásban is aktívan részt vevő, korábban pedig ittasan vezető Burány Sándor más esetben is kimutatta már a foga fehérjét: múlt év novemberében úgy pózolt büszkén a kispesti szociális dolgozókat ünnepelve, hogy korábban, 2016-ban éppen ő szavazott nemmel a Szociális Munka Napjának munkaszüneti nappá tételéről.

 

A korábbi években pedig nem szavazta meg a pedagógusok, az orvosok és az ápolók béremelését, a szocialista kormányok alatt devizahitel csapdába került adósok hiteleinek forintosítását, és az első házasok 24 hónapon át tartó havi ötezer forintos támogatását sem. De a személyi jövedelemadó sem csökkent volna 15, vagy a sertéshús áfája 5%-ra, ha Burány Sándoron múlt volna.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.