A Forrásház Gondozási Központ több száz mentális betegséggel küszködő kispesti embernek nyújtott segítő kezet bő hároméves fennállása során. Mindazok a betegek jelentkezhetnek az egészségügyi intézménybe, akiknek a pszichiáter javasolja, hiszen orvosi javaslat és diagnózis szükséges ahhoz, hogy valaki „hivatalosan” is a Forrásház páciense lehessen.

 

Az egészségügyi bizottság tagja, Mihály András lapunknak elmondta, örömteli, hogy 2012-ben megnyílhatott ez az egyedülálló intézmény. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a Forrásház az egyik olyan óvoda épületének átalakításával jött létre, amelyet 2007-ben a szocialista vezetésű önkormányzatunk a lakosság tiltakozása ellenére bezárt; ennek már kevésbé örülnek.

 

– 2011-ben fideszes kezdeményezésre úgy módosították a terveket, hogy a Forrásház megépítéséhez uniós forrásokat le lehessen hívni.

 

Nagyon örülünk, hogy Budapesten elsőként olyan intézmény létrehozásában működhettünk közre, mely az addiktológiai és a mentális problémákkal küszködő embertársainknak a megfelelő ellátást biztosítja – magyarázta Mihály András, aki jelenleg is figyelemmel kíséri az intézményben folytatott munkát.

 

Mentális probléma egy lényegtelennek tűnő, apró negatív eseményből is kialakulhat, ilyenkor jó, ha van egy segítő kéz a bajban, szerencsére a kispestieknek van mire támaszkodni.

 

– Mindazok a kispesti lakosok jöhetnek hozzánk, akiknek a pszichiáter javasolja. Életviteli, beilleszkedési nehézségek, önértékelési problémák, a megértés hiánya, illetve a szabadidő hasznos eltöltése mind előfordul. Van, amikor a problémával küzdő maga jelentkezik, van úgy, hogy a családdal együtt – mondta el a Kispest.infonak Sárkány-Balogh Csilla, a Forrásház Gondozási Központ szakmai vezetője, aki hozzáfűzte: személyenként változik a gyógyulási idő.

 

– Minden ember egyedi, és ha látszólag a probléma hasonló is, mindenkinek saját maga kell, hogy megtalálja a gyógyuláshoz vezető utat. A genetikai kód, a probléma felismerése, az önmagunkkal való szembenézés, az elhatározás, a küzdőképesség, az akaraterő, a kitartás, a célban való hit, a család, a barátok; – mind összetevői a sikernek vagy a kudarcnak – magyarázta a szakember. A terápia során a Forrásházban a megváltozott munkaképességű embereket segítik visszailleszkedni a munka világába.

 

– A legtöbb álláskereső úgy gondolja, hogy ha találna egy megfelelő munkahelyet, akkor egy csapásra sok gondja megoldódna. Az alkalmassá válás nem az álláskeresési tanácsadáson való részvétellel kezdődik, jó esetben az már a vége. Sikernek azt tartjuk, ha bizonyos nálunk töltött idő után valaki képessé válik egy jobb életminőség elérésére.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Érdemi munka helyett médiapolitizálás?

Múlt hónapban is beszámoltunk arról, hogy Gajda Péter (MSZP) polgármester évente több mint százmilliót költ kommunikációra, propagandára, saját imázsának építésére. A jól begyakorolt gépezet tökéletesen működik, és sikeresen eltereli a valós problémákról a figyelmet. Ám néha porszem kerül a fogaskerekek közé, és a polgármester belekavarodik saját mondandójába, ez történt a Kossuth téri piac kapcsán is. Gajda Péter nekirontott Dódity Gabriellának a piaccal kapcsolatos észrevételei miatt, és közölte, bezzeg ő acsarkodás helyett „ma és holnap” is a piacosokkal a kész tervekről tárgyal. A dolog szépséghibája, hogy mindennek a fele sem volt igaz. De nézzük csak, mi is történt!