– Azt tapasztaltuk, hogy az eddigi apátiás állapotban lévő személyek újra motiváltak lettek, hogy kimozduljanak eddigi élethelyzetükből azáltal, hogy lehetőséget kaptak erre. A folyamatos munka, illetve az ezzel járó kötelességek, kötelezettségek hatására szépen apránként sikerült újra igazodniuk a normális életvitelhez – meghatározott időben felkelni, megfelelő és alapos tisztálkodás -, ezáltal közelebb jutottak ahhoz, hogy sikeresen visszailleszkedjenek a társadalomba. A folyamatos bér segítségével az anyagi alapokat is képesek apránként összegyűjteni, hogy újra felépítsék az életüket – mondta el Varga Sára, a Misszió Alapítvány vezetője, aki kiemelte: sok éves tapasztalataik alapján azt látják, hogy a társadalomba való visszailleszkedés egyik fő akadálya az, hogy a hajléktalanok nehezen tudnak munkát vállalni. A munkaerőpiacon hatalmas hátránnyal indulnak, ugyanis rengeteg előítélet és téves képzet él a munkáltatók és általában az emberek fejében velük kapcsolatban. Sok esetben pedig hiába van meg a megfelelő szakképzettségük egy adott munkához, sajnos hiányzik vagy már elfelejtették az alapvető etikai, kulturális normákat. Ezért is óriási segítség hogy az Esély nonprofit szervezet lehetőséget kínál és segített hat kliensünknek munkát biztosítani.

 

Az alapító arról is beszélt, hogy további segítséget szeretnének nyújtani a társadalom perifériájára szorult embereknek, hogy könnyebben vissza tudjanak illeszkedni a munka világába.

 

 

– Ennek egyik lehetséges eszköze lenne egy oktatási folyamat. A „tanfolyam” során – melyet meghívott előadók és az alapítvány tagjai tartanának közösen -, a résztvevők újra tanulhatnák, illetve felelevenítenék az általános etikai, higiéniai normákat, szokásokat, megismerhetnék a számítógép kezelés alapjait, egyéni foglalkozásokon vehetnének részt szakembereinkkel. Kiemelt figyelmet fordítanánk azokra a fiatalokra, akik az állami gondozás után kerülnek ebbe a nehéz élethelyzetbe és maradnak lakhatás nélkül. Számukra külön lehetőséget biztosítana az alapítvány, hogy munkához jussanak, valamint munkájuk mellett felnőttképzésben vegyenek részt, vagy folytassák félbemaradt tanulmányaikat. Esetleg nyelvet tanuljanak, hogy minél hamarabb meg tudják teremteni önálló életük alapjait. Bár, mint mondja, az átlagéletkor a hajléktalanoknál 46 év, de előfordulnak szakképzetlen fiatalok is a hajléktalanok körében.

 

A Viola utcai szállóban a Misszió Alapítvány  egyébként 60 bajba jutott embernek ad menedéket, további 60 főnek pedig naponta biztosít meleg élelmet.Magas szintű szolgáltatást nyújtanak. De az elvárásaink is magasak. Itt nem lehet szemetelni, nem lehet köpködni, nem lehet úgy viselkedni, ahogy nagyon sok, alacsonyabb színvonalú szolgáltató helyen. Itt ágynemű is van, amit cserélnek. Egyszóval, náluk rend van. Persze van cserébe reggeli bundás kenyér sajttal és limonádéval, de az ebédet is tuningolják: sütnek mellé kolbászt vagy szalonnát, ha éppen szegényesebb a kínálat.   

 

 

A segítség, a támogatás mindig jól jön, van hová kerülnie minden adománynak. Tavaly télen például több zsáknyi meleg ruhát vitt Dódity Gabriella, a kispesti Fidesz elnöke kollégáival, Fekete Márkkal és Song Simonnal együtt a misszió alapítványnak. Az Alapítvány vezetője, Varga Sára pedig mindig erőn felül igyekszik segíteni a bajbajutottaknak. Nem véletlen, hogy nemrégiben Kispestért Oklevelet kapott – a FIDESZ-frakció javaslata alapján – az önkormányzattól a Misszió Alapítvány Micva Ház Jótett.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Akikre büszkék lehetünk

Ünnepélyes keretek között, összesen 72-en vehették át elismeréseiket két egymást követő napon a Kispest önálló településsé válásának 150. évfordulója alkalmából tartott képviselő-testületi üléseken. A 2020-as és 2021-es esztendő kitüntető címeit a KMO-ban adták át azoknak, akik kiemelkedő munkásságukkal öregbítették Kispest hírnevét, illetve végezték vagy végzik munkájukat a kerületért, a kerületiekért. Mint az lenni szokott, az ünnepségen díszpolgárokat is avattak – összesen 6-an kapták meg a címet.

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten