A harmadik oltás felér egy életbiztosítással – ahogy Orbán Viktor fogalmazott –, ami azért is fontos, mivel a járvány negyedik hulláma lassan bekeríti Magyarországot. Romániában, ahol az átoltottság a magyarországi 59 százalékkal szemben mindössze 29 százalék, riasztó a helyzet. Éppen ezért Magyarország úgy döntött, teljesíti Románia kérését, és két határközeli kórházában román betegeket is ellát – egyelőre ötvenet.

  

A miniszterelnök hangsúlyozta: az oltás működik, mivel a beoltottak körében egy százaléknál is kisebb a koronavírusban megbetegedők aránya. Azonban mivel a vírus delta variánsa jóval agresszívabb a korábbiaknál, a veszély is sokkal nagyobb, ezért fontos, hogy aki még nem tette, oltassa be magát, s ne kockáztasson. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy az ország kellőképpen felkészült arra, hogy egy nagyon erős járványhullámot is kezelni tudjon anélkül, hogy az ország működését le kellene állítani.

 

Mint mondta, nagy esély van arra, hogy hazánknak legyen saját fejlesztésű vakcinája, amit a magyar oltóanyaggyár gyárthat majd. Amíg ez biztossá nem válik, az üzem működése érdekében biztosítani kell, hogy máshol fejlesztett vakcinából is legyen elég megrendelés. Hangsúlyozta: Magyarország akár már idén megkaphatja a Szputnyik oltás technológiáját.  

 

A kormányfő a beszélgetésben kitért arra is, hogy Brüsszel a klímavédelem jegyében egy bonyolult rendszer bevezetésével akarja megadóztatni azokat az embereket és családokat, akiknek saját autójuk és lakásuk van. A visegrádi országok ezt elfogadhatatlannak tartják, és semmiképpen nem járulnak hozzá olyan döntésekhez, amelyek tovább emelnék a villany és gáz árát.

 

Orbán Viktor hangsúlyozta: a klímavédelem fontos, annak költségeit azonban a nagy károsanyag-kibocsátó cégekkel kell megfizettetni, nem pedig a lakossággal. A piaci árak esetén évente akár 400 ezer forinttal is többet fizetne egy átlagos magyar család, ha nem vívott volna éveken keresztül „rezsiharcot” a kormány Brüsszellel.  A miniszterelnök ennek kapcsán emlékeztetett arra, hogy a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok mintegy tizenöt alkalommal adtak engedélyt a nemzetközi multicégeknek az árak emelésére. Nem meglepő, hogy Gyurcsányék most is azt követelik a parlamentben, hogy a kormány vezesse be a piaci árat a gáz- és áramszolgáltatás tekintetében.

 

Orbán Viktor a migrációs helyzettel kapcsolatban is beszélt. Szavai szerint a nyugat-európaiak feladták azt a reményt, hogy a „saját nemzetük asszonyai és férfiai” a demográfiai válságon úrrá tudnak lenni. „Azt mondták, hogy ha nem megy, ha nem születik elég gyerek, német, belga vagy francia, pótolni kell a hiányzókat. Hiányzik egy német, jó lesz helyette egy afrikai vagy jó lesz egy ázsiai. Darab, darab, a szállítószalag mellett ez is jó, az is jó” – magyarázta.

 

Magyarország amellett, hogy igyekszik elmozdítani azokat az akadályokat, amik miatt kevesebb gyermek születik, mint amennyit a fiatalok vállalni akarnak, ellenállást is szervez: 12 ország közösen írt egy levelet arról, hogy a kötelező kvóták helyett milyen lépéseket kellene tenni Európa külső határainak védelme érdekében.

 

Fotók: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.

A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal

A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

Legyen durrogtatás, vagy sem?

Munkacsoportot hozott létre a kispesti önkormányzat azzal a céllal, hogy eldöntsék: tiltsák-e…