Közel három évtizede annak, hogy Csehiné Lublóváry Mónika megnyitotta ruhaszalonját, amelyet ő egy kicsi, de otthonos műhelyként jellemzett, ahol gyönyörű díszmagyarok készülnek. Innen, a kispesti Ady Endre útról költöztette el szalonját ősszel Pesterzsébetre, ahol a remekbe szabott darabokhoz méltó környezetben, az eddigi bérleményük helyett már saját üzlethelyiségben – parkoló is tartozik hozzá – fogadják az érdeklődőket.

 

A hosszú évek alatt sokan ismerték meg Mónikát és vállalkozását, így nemcsak Kispestről és környékéről, hanem egész Budapestről érkeznek hozzájuk vásárlók. Lapunknak elmondta, a többség a szalon honlapjáról merít ihletet, így már konkrét elképzeléssel, egy adott ruhadarab után érdeklődve nyit be az üzlet ajtaján.

 

Fő profiljuk a pesterzsébeti üzlet esetében sem változott: saját tervezésű, gyönyörű díszmagyar ruhákat készítenek a vásárlók méretére, egyedi igényeire szabva, de nemcsak árusítanak, hanem bérbe is adnak belőlük különböző alkalmakra. A keringőruhák, amelyeknek széles választéka található meg náluk, jutányos áron kölcsönözhetők, a kispesti lakhelyű tanulók, illetve a kerületi iskolák diákjai pedig még ennél is kedvezményesebb áron bérelhetik ki azokat. A díszmagyar ruhák minőségét jól mutatja, hogy egy-egy darab elkészítéséhez több hetes aprólékos munka szükséges. Nincs ez másképpen a keringő- és modern esküvői ruhák esetében sem, melyeket szintén készítenek az üzletben, ahogy kosztümöket és egyéb alkalmi darabokat is, nem beszélve a kiegészítőkről s a hétköznapokban viselhető ruhákról.

 

Magyaros jellegű ruháik a fiatalabb és az idősebb korosztályok körében is népszerűek, és nemcsak a hölgyek, hanem az urak között is: az esküvőre készülő hölgyek rendszerint vőlegényeik társaságában látogatnak el hozzájuk, hogy közösen válasszanak egymáshoz passzoló darabokat. A férfiak körében a teljes díszmagyar öltözeten túl népszerűek a Bocskai öltönyök is, melyekhez számos kiegészítő ruhadarabot választhatnak. A ruhákat hozott anyagból is el tudják készíteni, ugyanakkor a szalon kínálatából is kedvükre választhatnak a vásárlók.

 

Régi álma vált valósággá

 

A ruhaipari mérnökként végzett Mónika a korhű magyar díszruhák iránti szenvedélyét legfőképpen nagymamájának köszönheti, aki annak idején díszmagyarban állt oltár elé. A Ruhaipari Főiskola hallgatójaként, szalonokban, múzeumokban gyakran megfordulva, hosszú évek alatt sajátította el azt a tudást, amelyre alapozva megnyitotta Díszruha Szalonját, lassan harminc éve. Ezentúl már Pesterzsébeten, a Nagykőrösi út 133. szám alatt várja régi és új vásárlóit. Az üzlet nyitvatartásával és minden egyéb információval kapcsolatban a www. diszruhaszalon.hu webcímen tájékozódhatnak olvasóink.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Akikre büszkék lehetünk

Ünnepélyes keretek között, összesen 72-en vehették át elismeréseiket két egymást követő napon a Kispest önálló településsé válásának 150. évfordulója alkalmából tartott képviselő-testületi üléseken. A 2020-as és 2021-es esztendő kitüntető címeit a KMO-ban adták át azoknak, akik kiemelkedő munkásságukkal öregbítették Kispest hírnevét, illetve végezték vagy végzik munkájukat a kerületért, a kerületiekért. Mint az lenni szokott, az ünnepségen díszpolgárokat is avattak – összesen 6-an kapták meg a címet.