AzUnio Sport Kispest Box Club régóta az egyik legpatinásabb klubnak számít a sportágban. Milyen eredményeknek köszönhető a sikeresség?

 

SZÁNTÓ IMRE: Sok híres bokszoló került ki a kezeink közül, korábban és a legutóbbi időkben egyaránt. Elég csak a Bedák testvérekre gondolnunk, akik közül Pál világbajnoki ezüstérmes és olimpikon, Zsolt pedig Európa bajnoki érmes és szintén olimpikon. A legutóbbi olimpián két sportolónk is képviselte az országot, Káté Gyula, aki nem mellesleg Európa bajnoki ezüstérmes, valamint Harcsa Zoltán, aki a Londoni Olimpián az ökölvívók között a legeredményesebb volt, a pontszerző ötödik helyen zárt. Vagyis, szakmai zsargonnal élve úgy is mondhatnám, sok esernyős ember bunyózik nálunk, olyanok, akik „ernyője” alá az egész ökölvívó sport beállhat, hiszen hozzák az eredményeket. Sajnos az ilyen helyzettel viszont van egy probléma: ezek az eredmények elaltatják a közvéleményt, mivel elfedik a sportágat veszélyeztető valós problémákat.

 

Milyen problémákat lát a mai magyar ökölvívás háza táján?

 

SZ. I.: Létszám, és ebből következően minőségi problémáink vannak. A boksz rétegsportág, s a versenyzés komoly fegyelmet, állóképességet, lemondást kíván. Ennek persze sok előnye is van, de tény az, hogy évről-évre egyre kevesebb gyerek jön el bokszolni. Ha kevesebb fiatal közül tudunk válogatni, akkor kevesebb tehetséget találunk, az edzők kevesebb eredményt tudnak felmutatni, így közülük is többen hagyják el a pályát. Szerteágazó probléma ez, nem egy dolgot kell megoldani, és komolyan kell a kérdéshez hozzáállni.

 

Milyen megoldási lehetőséget lát a problémákra?

 

SZ. I.: Nekünk edzőknek a saját környezetünkben kell hozzálátnunk a sportág népszerűsítéséhez. A jövőre vonatkozó edzői elképzeléseimnek sarkalatos pontja az utánpótlás nevelés kérdése. A gyerekek saját maguktól nem jönnek be az edzőterembe, nekünk kell őket becsalni pozitív példákkal. A terveim szerint a jövő évtől ezt fogjuk tenni itt Kispesten. Magam is itt élek, és szeretnék tenni az itt élő, sokszor nehéz helyzetben levő kispesti fiatalokért. Olyan komplex, sport- és életvezetési programot szeretnénk kínálni nekik és a környező kerületekben élő gyerekeknek, amely vonzóvá teszi számukra az aktív sportolást. Az önkormányzattal, ezen belül is Kovács Bence alpolgármesterrel már fel is vettem a kapcsolatot, akik támogatják elképzelésemet. Az a cél, hogy a 7-8. osztályos diákokat és szüleiket megnyerjük a boksznak, s ha az edzőteremben bizonyítják állhatatosságukat, akkor a középfokú beiskolázásban is segítségükre leszünk. Jó példákban pedig nincs nálunk hiány, elég csak Harcsa Zolira gondolnunk, aki az olimpiai 5. hely megszerzése mellett a tanulásban is jeleskedik. Persze az sem baj, ha valaki nem lesz olimpikon, hiszen a fiatalkori versenyszerű sportolás akkor is fegyelmezetté, állhatatossá és kitartóvá tesz, ha azt csak néhány évig űzi valaki aktívan.

 

Milyen stádiumban van a fiatalokat megszólító program?

 

SZ. I.: A most kidolgozás alatt álló programunkhoz a személyi, szakmai és tárgyi feltételek adottak, s bízunk benne, hogy az önkormányzattal összefogva az anyagi fedezetet is megtaláljuk rá. Tavasszal pedig szeretnénk is útjára indítani a kezdeményezésünket. Addig is, azokat a gyerekeket, akik szeretnének komolyabban megismerkedni a boksszal, a Vas Gereben utca 4. szám alatt található edzőtermünkben Mocsár Gyula edzőtársammal közösen 14-től 16 óráig szeretettel várjuk!

 

Névjegy:

Szántó Imre ökölvívó szakedző, mesteredző,

Az Unio Sport Kispest Box Club ökölvívó szakosztályának vezetőedzője,

a magyar ökölvívó-válogatott volt szövetségi kapitánya,

kispesti lakos

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Érdemi munka helyett médiapolitizálás?

Múlt hónapban is beszámoltunk arról, hogy Gajda Péter (MSZP) polgármester évente több mint százmilliót költ kommunikációra, propagandára, saját imázsának építésére. A jól begyakorolt gépezet tökéletesen működik, és sikeresen eltereli a valós problémákról a figyelmet. Ám néha porszem kerül a fogaskerekek közé, és a polgármester belekavarodik saját mondandójába, ez történt a Kossuth téri piac kapcsán is. Gajda Péter nekirontott Dódity Gabriellának a piaccal kapcsolatos észrevételei miatt, és közölte, bezzeg ő acsarkodás helyett „ma és holnap” is a piacosokkal a kész tervekről tárgyal. A dolog szépséghibája, hogy mindennek a fele sem volt igaz. De nézzük csak, mi is történt!