A kormány időről időre kikéri az állampolgárok véleményét, és javaslataikat figyelembe veszi a különféle döntéseknél, intézkedéseknél. Most a hazai zöldenergia-politikáról mondhatunk véleményt a 13 kérdésből álló kérdőív kitöltésével. Lehetőségünk nyílik közösen dönteni többek között az elektromos közlekedés állami támogatásáról, a szabályozási rendszerről, a napelemek telepítéséről, a megújuló energia népszerűsítéséről, valamint a zöldenergiának a hazai közlekedésben betöltött szerepéről.

 

A téma különösen aktuális és fontos, hiszen a jelen és a jövő generáció számára egyaránt kulcskérdés, hogy az éghajlat változásában is szerepet játszó energiaforrásokból vagy klímabarát, az üvegházhatású gázok kibocsátásának radikális csökkenésével járó energiaforrásokból fedezzük energiaszükségletünket.

 

A helyben megtermelhető zöldenergia hasznosítására a jövőben egyre több úgynevezett energiaközösség jöhet létre, amelyek költséghatékonyabb energiatermelést és -felhasználást tesznek lehetővé az érintett vállalkozások számára, valamint ösztönzik az energetikai szempontú öngondoskodást. Nem beszélve arról, hogy a zöldenergia egy egyszeri beruházás után a hagyományos forrásokhoz képest jóval olcsóbban, és – ami még legalább ennyire lényeges – más országok döntéseitől függetlenül üzemeltethető. Így az elszenvedett környezeti károk mellett, a fosszilis energiahordozókra épülő gazdaságok a jövőben gazdaságilag is komoly versenyhátrányba kerülhetnek.

Nem véletlenül fogalmazott úgy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, hogy Magyarország jövője a zöldenergia. A sikerhez zöldenergiát kell termelni, és azt tárolni kell. Aki ebben jó, az a világgazdaság élére tör, és megnyeri a jövőt, aki kimarad, az lemarad, vesztes lesz, várhat a következő nagy lehetőségre.

 

Hazánknak minden adottsága megvan ahhoz, hogy az új technológiai verseny és a zöldátállás nyertese legyen. A kormány egyre több zöldberuházást indított és támogat, gondoljunk csak az elektromobilitási támogatási programokra, amelyek keretében a kormány eddig közel 7500 db tisztán elektromos gépjármű megvásárlásához járult hozzá, vagy a Napenergia Plusz Programra, melyben háztartási lakossági naperőművek és zöldenergia-tárolók létesítésére pályáztak több tízezren.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.

A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal

A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

Fegyelmezettebb vagyongazdálkodást sürgetnek

Újabb telekeladást hirdetett meg az önkormányzat, ezúttal a Teleki utca 51. szám alatt lévő ingatlanon adna túl a baloldali városvezetés. A helyére valószínűleg társasház épül. A jobboldali képviselők megjegyezték: szakítani kellene azzal a gyakorlattal, hogy vannak olyan önkormányzati ingatlanok, amelyeket megesz az idő, majd azt követően telekárban értékesítik azt.