A kispesti óvodák, bölcsődék és iskolák állapotáról már sokszor írtunk. A Zöld Ágacska óvoda udvara balesetveszély
miatt egy éven át le volt zárva a kicsik elől, a Mesevár óvodában a szülők szerelték meg a közel egy éve nem működő wc-t, több óvodában hiányosak a konyhai felszerelések. Nem egy helyen be vannak szögelve az ablakok, mert nem lehet azokat kinyitni, bezárni, eső idején pedig nem egy helyen vödrökben gyűjtik a vizet. Több helyütt a kötelező tisztasági festés elvégzésére is a hatóságoknak kell felszólítaniuk az önkormányzatot, és sajnos mindennapos vendég a penész az iskolákban, óvodákban is. Dódity Gabriella, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője, fejlesztéspolitikai tanácsnok rendszeresen szóvá teszi mindezt, ám legutóbb annak ellenére szavazták le költségvetési javaslatát, hogy az önkormányzat fordítson több pénzt az oktatási és nevelési intézmények felújítására,
hogy Gajda megígérte, minden hibát rendbe fognak hozni. Ennek ellenére az idei költségvetésben pontosan annyi pénz jut a felújításokra, mint tavaly. Vagyis örülhetünk, hogy az időszerű életveszélyes lyukak foltozgatására talán lesz elegendő forrás.
Sűrűn látott vendég a penész
Közel egy évig le volt zárva a balesetveszélyes óvodaudvar a Zöld Ágacska Óvodában
Szétrohadt, éógó darabok az Eszterlánc Bölcsödében
Világítótest az Eötvös iskolában
Egy-egy dolgozó is szót mert már emelni, legutóbb egy óvónő tette közzé a Hársfa óvodába beömlő esővízről készült videóját a Facebookon. Ezen jól látszott, hogy a vízben állnak és gyűjtik a vizet épp, amibe érik. Az óvónő leírta, hogy az illetékesek jönnek-mennek, sopánkodnak, de nem történik semmi. A bejegyzést majd a videót villámgyorsan eltávolították az internetről, és még aznap megérkezett az önkormányzattól az ígéret is, hogy soron kívül megoldják a bajt. A polgármesteri sajtóban minderről az előzmények nem, csak a jó hír jött le: javítják a Hársfa óvoda tetejét.
Áramütésveszély miatt leragasztott kapcsoló
Már a szülők sem mindig maradnak csöndben. Egy édesapa írt levelet a városvezetésnek szintén a Hársfa óvodából, hogy amíg nem hárítják el a balesetveszélyt, a kicsit nem engedi óvodába. Az édesapa azt írta: „Kisfiam
ma délután azt mondta nekem, hogy a csoportszobában nem nyúlhatnak a villanykapcsolókhoz, mert „be vagyunk ázva”, „egyébként pedig Apuci nem ég az összes lámpa”. Örülök, hogy a „vészforgatókönyvnek” van ütemterve, és
már szigetelnek a tetőn, és szárad a fal, és bíznak a Jóisten segítségében, hogy nem fog esni az eső, és összefogással hamarosan megoldjuk ezt a problémát is, de addig nem engedem a gyerekemet az óvodába, amíg az elektromos hálózatot át nem vizsgálták, hogy biztonságos.” Az eseteket sajnos hosszan lehetne sorolni, csakúgy, mint a példákat, hogy a szülők vesznek burkolólapot, saját kezűleg szerelnek, tapétáznak, festenek…
Gajda Péter azzal védekezik, nincs elegendő forrás, és Dódity Gabriella fejlesztéspolitikai tanácsnokra mutogat, miért nem hoz pénzt, hiszen ez a feladata.
A Pedagógiai Szakszolgálat tornaterme két éve penészes
A Kispest.hu-n megtekinthető, az önkormányzat működését szabályozó rendeletben a fejlesztéspolitikai tanácsnok feladatainak leírásánál nem szerepel ilyen. Önkormányzati szakértőnktől pedig megtudtuk, pénzt hozni, a kerület fejlesztése érdekében külső forrásért lobbizni a polgármester feladata.
Gajda a februári testületi ülésen elmondta, elképzelhető, hogy az önkormányzatnak újra fejlesztési hitelt kell felvennie, mert másként nem tudják megoldani az intézményhálózat rendbetételét. Gajda tizedik éve polgármestere Kispestnek, és ez idő alatt egyszer már a Fidesz- KDNP kormány átvállalt 1,8 milliárd (!) forint hitelt a kerülettől.
Áramütésveszély miatt leragasztott kapcsoló
Sűrűn látott vendég a penész
A
|