Nem csak a szocialista Gajda Pétert, de pártját, az MSZP-t is csúnyán megszorongatta a baloldal, miután a Gyurcsány-párt (DK) és a Momentum is katasztrofális vereséget mért a szocialistákra az EP-választáson. Az MSZP egyértelműen elvesztette – vélt – vezető szerepét a balliberális térfélen, amelyet mi sem mutat jobban, hogy Budapesten az ellenzéki „összefogás” jelöltjei neve mellett a Momentum és a DK után csak harmadik helyen szerepelnek a bukott szocialisták.
Miután Kispesten is nagyot bukott Gajda Péter pártja a májusi EP-választáson, az országos tendenciákhoz hasonlóan, itt is új politikai alkuk megkötésére került sor. Ennek értelmében, a hatalom megtartásáért Gajda saját, kipróbált szocialista harcostársait is beáldozta, csak azért, hogy egyben tartsa a 2014-es önkormányzati választáson összetákolt baloldali szivárványkoalíciót.
Régi harcostársakat áldozott be Gajda Péter
Most – az információink szerint a szocialista körökben egyre népszerűtlenebb – Kránitz Krisztián, és az 1998 óta önkormányzati képviselő Szujkó Szilvia lett az áldozat a balliberális „összefogás” oltárán, mert képviselőjelölti helyeiket át kellett adni a Momentumnak. Szujkó Szilvia így másodszor esett áldozatául a baloldali politikai paktumoknak, 2014-ben ugyanis őt bravúros módon előzte be az alpolgármesteri székért az azóta már megszűnt Együtt-pártból mára a DK-ba ugró Rátkay Andrea.
Egyébként az utóbbi hetekben kiderült, Gajdát támogatja az önmagát jobboldalinak beállító, valójában a balliberálisokkal szövetkező Márki-Zay Péter mozgalma, a Mindenki Magyarországa is. Ezzel Karácsony Gergely (Zugló) mellett ő lett Gajda Péter második olyan polgármester „barátja”, aki városát, Hódmezővásárhelyt csődközelbe viszi, miközben nem a rábízott településsel, hanem az országos politikai babérokra töréssel foglalkozik.
A füstbombával dobálózó Momentumra bíznák Wekerlét
Nincsenek jó kilátásai Wekerletelepnek sem, hiszen Gajda Péter a tavaly karácsonykor az Országház előtt balhézó, füstbombával a rendőröket dobáló, vandál tüntetésekben résztvevő Momentum jelöltjeire bízná az egész Budapesten egyedülálló, műemléki jellegű városrész képviseletét.
Ráadásul, az egyik momentumos jelölt csupán két hónapja költözött a kispesti lakótelepre, tehát vélhetően sem beágyazottsággal, sem helyismerettel nem nagyon rendelkezik. Bár ez nem új keletű dolog a balliberális oldalon, ugyanis országszerte láthatjuk, hogy a baloldali jelöltek számára egy-egy település, vagy településrész vezetése, képviselete sokszor nem szívügy, hanem eszköz a megélhetésre. Így fordulhat elő, hogy ide-oda ejtőernyőznek a balliberális politikusok a városok között. A Gajda Péter által a Wekerletelep képviseletére szánt másik momentumos jelölt általunk ismert legnagyobb erénye, hogy kispesti lakos, de ő is a lakótelepen él.
|