Elsőként mondhatnak véleményt a magyarok a brüsszeli bevándorlás-politikáról az Európai Unióban. Az elmúlt hónapok – időnként sokkoló – európai eseményei is rámutattak: a migráció és az erőszak, a terrorizmus kéz a kézben jár. Látható, hogy a különböző kultúrából érkezők nehezen értik meg az európai életmódot, a nők öltözködését és egyenjogúságát, és gyakran az itteni szabályokat sem hajlandók tudomásul venni. Egy éve rendőröknek kellett megvédeni a Kőbánya-Kispest vasútállomást attól az erőszakos migráns csoporttól, akik nem voltak hajlandók felszállni a debreceni befogadó állomás felé tartó vonatra. Az embercsempészek által a szerb határról ide szállított szerencsétlen sorsú emberek csapatai pedig Kispest utcáin keresztül igyekeztek úti céljuk felé. A brüsszeli bürokraták elhibázott politikája vezetett ide. Bár sokféle nyilatkozat látott napvilágot, de a kényszerbetelepítés, a kvóták ügye hivatalosan nem került le a napirendről, így az október 2-i magyar népszavazásnak továbbra is van tétje.
Georg Spöttle: a helyes válasz a „nem”
Az illegálisan beáramló migráns tömeg nagy része nyelveket nem beszélő analfabéta, akiket a legegyszerűbb munkákra sem tudnak alkalmazni, számukra csak a bűnözés és a terrorizmus marad, ráadásul párhuzamos társadalmak jönnek létre, amely katasztrófához vezet – hangsúlyozta Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő teltházas kispesti előadásán. A szakértő szerint élni kell a népszavazás adta lehetőséggel, és a helyes válasz a „nem”.
Brüsszel a baloldali településekre számít
Martin Schulz
Az Európai Parlament elnöke, a szocialista Martin Schultz nyilatkozta tavasszal: például Szeged „egy elkötelezetten baloldali város, oda bármelyik menekültet el lehet küldeni”. Szegedet Kispesthez hasonlóan MSZP-s polgármester vezeti. Szeged önkormányzata Kispesthez hasonlóan szintén nem utasította el az EU-s kötelező betelepítési kvótát tavasszal.
Érvek a „nem” szavazat mellett
• A kormány szerint a biztonságunk, kultúránk és a családjaink védelmében a brüsszeli kvóták helyett le kell zárni a határokat, és le kell állítani az ellenőrizetlen migránsok beáramlását az EU-ba.
• A brüsszeli kvótacsomag súlyos gazdasági, kulturális és biztonság kockázatokkal jár.
• A bevándorlás és a kényszerbetelepítés növeli a terrorveszélyt. Romlik a közbiztonság, gyakoribbá válnak a nők elleni erőszakos cselekedetek.
• Veszélybe kerülhet a kultúránk. A bevándorlók többsége nem hajlandó alkalmazkodni az európai szokásokhoz.
• A migránsokon sem segít a bevándorlás. Miután Brüsszeltől meghívót kapnak, hiú reményekkel érkeznek Európába, kockáztatják akár életüket is a hosszú úton.
• A legfrissebb adatok szerint a frankfurti tőzsdén jegyzett német vállalatoknál a tavaly Németországba érkezett egymillió migránsból mindössze 64 ember talált magának új állást.
Nemzeti ügy a népszavazás
Nem a jelenről, hanem a jövőről – gyermekeink, unokáink, országunk és Európa jövőjéről – szól az október 2-i népszavazás – hangsúlyozta dr. György István kormánymegbízott és Földesi Gyula választókerületi elnök kispesti sajtótájékoztatóján.
Földesi Gyula és dr. György István
Szétosztaná az Európai Unió a kontinensre érkezett, és folyamatosan érkező közel-keleti, ázsiai és afrikai migránsokat a tagországok között, így Magyarországra is telepítenének bevándorlókat. Veszélyesnek és károsnak nevezte a brüsszeli bürokraták tervét dr. György István, aki szerint ezzel meglévő életünket, kultúránkat veszélyeztetik, de ez nemcsak rólunk, hanem gyermekeink, unokáink, országunk és Európa jövőjéről is szól. – Együtt érzünk a migránsokkal és a szerencsétlenebb sorsú emberekkel, de nem mindegy, hogyan segítünk nekik. Nem megoldás, hogy az életüket kockáztatva, hiú reményeket táplálva idejönnek. Nekünk ott kell segítünk rajtuk, ahol a baj van – szögezte le dr. György István, aki szerint egyedülálló Európában, hogy a magyar kormány az itt élők bölcs belátására bízza e sorskérdés eldöntését. Földesi Gyula, a Fidesz kispesti és pesterzsébeti választókerületi elnöke nemzeti ügynek nevezte a népszavazást. – A népszavazás pártok felett álló nemzeti ügy, nem a belpolitikai csatározásokról szól, hanem arról, hogy meg tudjuk-e védeni közösségeinket, kultúránkat – hangsúlyozta Földesi, s hozzátette, sajnálja, hogy vannak olyan pártok, akik arra biztatják a polgárokat, hogy mondjanak le demokratikus jogaikról pont akkor, amikor egy ilyen fontos ügyben dönthetnek. – A népszavazás a legjobb módja annak, hogy nemet mondjunk a brüsszeli tervekre, arra, hogy a biztonságunkat és jövőnket kockáztatva telepítsenek bevándorlókat hazánkba.
|