Móra Ferenc dédunokája is részt vett április 20-án a fennállásának 90 éves évfordulójára emlékező Móra iskola ünnepségén. A diákok műsorral mutatkoztak be, és megkoszorúzták névadójuk domborművét.

1921-ben alapították az iskolát, kimondottan sajátos nevelési igényű, tanulásban akadályozott gyermekek számára. Az elmúlt 9 évtizedben jócskán megváltoztak mind az oktatási feltételek, mind a pedagógiai módszerek. Egy valami azonban a hosszú évek során is változatlanul megmaradt: az, hogy szükség van ilyen típusú pedagógiai műhelyekre.

 

Móra Ferenc dédunokája, Vészits Andrea szerint – aki személyesen is részt vett az íróról elnevezett iskola ünnepségén – a pedagógusok manapság is nagyon sokat tehetnek a nehezebb sorsú diákok felemelkedésért.

 

A jubileumi ünnepség különleges esemény az iskola életében: a délelőtt ünnepi műsorral indult, ám utána sem maradtak a diákok izgalmas programok nélkül. A Puskás iskola aulájában táncházat tartottak, majd a Ramazuri Társulat révén régi fajátékokkal ismerkedhettek meg gyerek, sok olyan eszközt is kipróbálva, amit napjainkban már leginkább csak fényképen lehet látni.  

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.