Ismét másra mutogat, és saját felelősségét próbálja elterelni a kispesti Momentum a teljes kispesti baloldalt, Gajda Pétert, Burány Sándort, Kránitz Krisztiánt és Somogyi Lászlóné volt férjét is korrupciógyanúba keverő Lackner-ügyben. Noha ők, a korrupció ellen elvileg látványos harcot hirdető momentumosok indultak egy választási csapatban és vannak a mai napig egy politikai közösségben Kispest valaha volt legnagyobb korrupciós botrányában beárnyékolt baloldali politikai szereplőkkel. De szerintük a kispesti Fidesz falaz Lackner Csabának (ex-MSZP), amiért előbb a hatóságokkal ismertetné meg a korrupciós botrányt vizsgáló önkormányzati bizottság – amelyben a korrupciógyanúba keveredő baloldal lenne többségben – által esetlegesen feltárt tényeket, csak utána a nyilvánossággal…
OLVASTA MÁR?
Takargatja a baloldal a milliárdokkal kitömött Somogyi cégeit?
Az országszerte több helyen Gyurcsány Ferenccel és a baloldal egyik szervezetévé avanzsáló, korábban szélsőjobboldali Jobbikkal együtt induló balliberális Momentum Paróczai Anikó nevével fémjelzett kispesti szervezete többször került már meghasonlott helyzetbe ebben az ügyben:
- Önmagában már az is kérdéseket vet fel a szavahihetőségükkel és hitelességükkel kapcsolatban, hogy a korrupciós botrány kirobbanását követően is választási szövetségben maradtak mindazokkal, akikre Lackner Csaba a kiszivárgott felvételeken terhelő állításokat fogalmazott meg.
- A képviselő-testület alakuló ülését megelőzően először bátornak tűntek, és úgy kommentálták közösségi oldalukon a győri Borkai Zsolt lemondását, hogy „Felkészül: Lacker Csaba”, ám néhány órával később – ki tudja kinek és milyen nyomására – eltávolították ezt a bejegyzést és "Felkészül minden korrupt politikus!" kommentárral osztották meg újra.
- Szintén az alakuló ülésen, az átláthatóságért is felelős tanácsnoknak megválasztott Paróczai Anikó is megszavazta Lackner Csabát a Szociális és Lakásügyi Bizottság alelnökének, noha végighallgatta azt a parázs vitát, amely Lackner személye miatt robbant ki. Emellett nem volt hajlandó válaszolni a Fidesz-KDNP-s képviselők egyetlen kérdésére sem, hogy mint átláthatósági tanácsnok, mit tenne a korrupciós ügy felderítése ügyében. Paróczai ezek után – amikor végre hajlandó volt megszólalni – közölte: ő esélyegyenlőségért is felelős tanácsnok is, és ezzel – az egyébként szintén fontos – témával foglalkozva kezdené meg a munkáját. A korrupciós botrány kellős közepén…
- Rögtön az alakuló ülés másnapján – Gajda Péterhez hasonlóan – Paróczai Anikó is magyarázkodni kezdett, hogy ő bizony nem szeretné, ha Lackner bizottsági vezetőként dolgozna, és egyébként is téves volt a lista, amely a képviselő-testület elé került. Csak közben végighallgatta a vitát a testületben, így nagyon is tudta, miről, kinek a megbízatásáról szavaz… Továbbá kikérte magának, hogy rajta bárki is számon kérje a múlt korrupciógyanús történéseit. Pedig ő az, aki – a mai napig – egy csapatban játszik a múlt korrupciógyanús történéseinek érintettjeivel…
- A ciklus második testületi ülésére a momentumos Paróczai Anikó – ismét – változtatott az álláspontján, miután átvette Lacker Csabától a Szociális és Lakásügyi Bizottság alelnökségét: azt mondta az ülésen, hogy ha beveszik a szervezeti és működési szabályzatba feladatként, foglalkozni fog Kispest valaha volt legnagyobb korrupciós botrányának kivizsgálásával is.
- Paróczai Anikó ezek után elkezdett foglalkozni a felvételeken csak „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vezette vagyonkezelő (VAMÜSZ) szerződéseivel, ami az előzmények ismeretében szintén nem túl hiteles. Egyrészt, mert Paróczai nem kérte számon a baloldali szövetségeseit, hogy korábban leszavazták a Fidesz-KDNP arra irányuló javaslatát, hogy az önkormányzat és annak valamennyi cége, intézménye által kötött szerződések értékhatár nélkül legyenek közzétéve, továbbá az építési beruházások esetében a szerződés mellett az elfogadott tételes költségvetést is jelenítsék meg. Másrészt Paróczai sem támogatta azt a jobboldali javaslatot, hogy ne pályázhasson olyan személy az önkormányzati cégek, intézmények élére, akinek a neve elhangzott a korrupciós botrányban, vagy akinek regnálása idején büntetőeljárás indult az általa vezetett cégnél. Tehát a kispesti Momentum szerint nyugodtan újraindulhatna a VAMÜSZ élére a korrupciós botrányban érintett Kránitz Krisztián, vagy a Közpark Kft. élére Bán Zoltán, akinek a vezetése alatt éppen 43,5 millió forintos sikkasztás gyanúja miatt folyik nyomozás a cégnél.
- A VAMÜSZ szerződéseivel kapcsolatban pedig mind Gajda Péter, mind Kránitz Krisztián egyenesen meghazudtolták politikai szövetségesüket, Paróczai Anikót, aki azt állította, hogy Kránitz csak 18 darab, előre kiválogatott szerződést bocsátott a rendelkezésére. Kránitz szerint Paróczai Anikó azt a látszatot keltette, hogy nem tekinthet bele a szerződésekbe, hiszen Gajda Péter szerint is a momentumos képviselő megkapott minden olyan dokumentumot, amit kért.
OLVASTA MÁR?
Hiteltelenség és elvtelenség Gajda Péter frakciójában
Ezen előzményeket újra felidézve jogosan feltehető az a kérdés, hogy a miért másra mutogat Lackner-ügyben az a Momentum, amelyik a mai napig egy szövetségben van a Lackner Csaba által korrupciógyanúba kevert baloldali szereplőkkel?
Főkép: Facebook (szerk.)
|