100 fő részesülhetett – ha csak egy pici időre is – a Magyar Vöröskereszt XIX. kerületi szervezetének köszönhetően a karácsony hangulatából december 19-én.

A Nappali Melegedő és utcai gondozó szolgálat karácsonyi ünnepséget rendezett hajléktalanoknak és nehéz helyzetben lévőknek december 19-én.  A meghívottakat karácsonyi zene fogadta az épületben, és akinek jutott hely, leült, akinek pedig nem, az állva hallgatta Vadnai Tünde megható karácsonyi történeteit. A rászorulóknak vacsorával kedveskedtek a szervezők, végül pedig ruhákat és csomagokat osztottak szét közöttük.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.