Lényegesen több embernek tudnak munkát adni márciustól a közfoglalkoztatás keretében a kerületben.

Kilencven ember állhat munkába március 1-jével a kerületben a bővülő közfoglalkoztatásnak köszönhetően. Az önkormányzat azért tudja ezt a területet bővíteni, mert mintegy 40 millió forintnyi támogatást nyert el pályázaton erre a célra – tájékoztatta lapunkat Kovács Bence alpolgármester. Megtudtuk, az emberek a kerületi intézményeknél fognak munkát végezni.

 

Közülük többen a polgármesteri hivatalban fognak dolgozni, és a hivatal küldeményeit fogják kézbesíteni. Kovács Bence elmondta, eddig ezt a szolgáltatást a Magyar Posta végezte, most az új kezdeményezést kísérleti jelleggel vezetik be. Az intézkedéstől éves szinten mintegy 10 millió forintos megtakarítást remél az önkormányzat – tette hozzá az alpolgármester.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.