A kerület új kulturális terét hozták létre a Városház téri Halásztanya Étteremben, ahol az Országos Táncsics Művészkör és a Székesfehérvárért Nemzetközi Művészkör művészeinek munkáit mutatják be hónapról-hónapra. Minden hónap második hétfőjén, az új tárlat megnyitásával együtt zenés-verses előadásokkal várják az érdeklődőket.

 

[GALÉRIA-1]

Simon M. Veronika megnyitja a tárlatot (a képre kattintva galéria nyílik)

 

Simon M. Veronika festőművész elmondta, a művészkörök nyitva állnak a kispesti alkotók előtt is, így mindazok előtt is, akik eddig csak a fióknak írtak, vagy saját maguknak festettek, illetve zenéltek. A festészetoktatással is foglalkozó művésznő hangsúlyozta, hogy fiatal művészek jelentkezését is várják, hiszen a művészet nincs korhatárhoz kötve, a közeljövőben például tizenkét éves alkotók műveit is bemutatják majd.

 

Az első, március 11-ig megtekinthető tárlatra a művésznő az étterem hangulatához leginkább illő képiből válogatott, amelyek között találhatók különleges homok- vagy festőkéses technikával készült alkotások is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Pege Aladár kispesti nagybőgőművészre emlékeztek

A világhírű nagybőgőművészre, Pege Aladárra emlékeztek nemrég a Városházán a Pege85 képzőművészeti…

Ma született Móricz Zsigmond

A családi hagyomány szerint ma 132 éve, június 29-én, az anyakönyv szerint azonban július 2-án született a 20. századi magyar realista prózairodalom egyik legnagyobb alakja, Móricz Zsigmond. A híres író élete sok szálon kapcsolódik kerületünkhöz.

Hatalmas sikert aratott a Kispesti Jézus Szíve Templomban tartott jótékonysági koncert!

Hagyományteremtő jelleggel adventi jótékonysági koncertet szervezett a Kispesti Társaskör a kerületi jobboldallal…

Adventi tea és sütemény a Templom téren

Immár évtizedes hagyomány, hogy a kispesti polgári oldal forró teával és süteménnyel…