Megindult a végállomás régóta várt felújításának tervezése. Szakemberekkel járta be a területet dr. György István főpolgármester-helyettes, aki tavaly nyáron kezdeményezte a végállomás megújításának előkészítését.

Most közösen felmérték a szükséges intézkedéseket, hogy a jelenlegi, meglehetősen lehangoló látványt nyújtó aszfalttengerből nemcsak esztétikus, hanem kényelmes közlekedési csomópontot hozzanak létre, ahol az átszálló utasoknak nem kell esőben vagy tűző napon a buszokra, villamosokra várakozniuk – hangsúlyozta dr. György István. A mostani bejárás után tervezőasztalhoz ülnek a szakemberek, így végre elindulhat az érdemi munka az évtizedeken át elhanyagolt területtel kapcsolatban.

 

A szakmai egyeztetésen a zöldterületek rendezéséről, új, akadálymentes gyalogátkelőhelyek létrehozásáról és a burkolatok megújításáról is tárgyaltak a résztvevők. A forgalomirányító gombaépület földszintjén BKK ügyfélpont létesül majd, emellett megvizsgálják a keskeny járdák kiszélesítésének lehetőségét is. A főpolgármester-helyettes megerősítette, hogy a tervezés során figyelembe veszik majd a teret használók véleményét, és a beérkező egyéb észrevételeket is.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.

Megnyílt Budapest legnagyobb P+R parkolója a KÖKI-nél

Mától birtokba vehetik az autósok a háromszintes, 330 férőhelyes őrzött P+R parkolóházat KÖKI Terminál bevásárlóközpontnál. Budapest legnagyobb P+R parkolóját dr. György István főpolgármester-helyettes nyitotta meg, ahol az eddig is üzemelő nyitott P+R parkolóval együtt mostantól több mint 530 férőhely áll az autósok rendelkezésére, napi egyetlen vonaljegy áráért.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.