A Vass Lajos és a Puskás Ferenc Általános Iskola után most az Eötvös iskolában is kialakították az új főzőkonyhát, amely 1500 gyermek napi étkezését tudja biztosítani. A megújult konyhát Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) alpolgármester, Mihály András (Fidesz-KDNP) képviselő, Szabó Eta, a KOSIE Bizottság szakértője, és Einhorn Tamás a Tulajdonosi Bizottság szakértője is górcső alá vették.

A 170 négyzetméternyi hasznos terület felújítása során a nyílászárókat, az elektromos hálózatot, a burkolatot újították fel, továbbá a hűtő és főző eszközök egy részét kicserélték, másik részét teljesen újra cserélték, valamint a szellőztető rendszert is kialakított a beruházó PENSIO Minőségi Közétkeztetés Kft. A megújuló iskolai főzőkonyha megvalósítása 54 millió forintba került, amit a cég finanszíroz az önkormányzattal kötött szerződés értelmében. A konyha szeptemberre lesz teljesen üzemkész.

 

A képen balról jobbra: Szabó Eta a KOSIE Bizottság szakértője, Einhorn Tamás a Tulajdonosi Bizottság szakértője, Mihály András képviselő és Ékes Gábor alpolgármester.

 

A PENSIO és az önkormányzat között létrejött megállapodás alapján 2015 februárjáig a Vass, a Puskás és az Eötvös után Bolyai iskola főzőkonyháját is korszerűsíti a cég, így összesen a négy intézmény konyhájának kialakítása 230 millió forintból valósulhat meg. Az új főzőkonyha kapacitása révén az iskola vonzáskörzetében lévő gyermekintézmények ellátását is biztosítani tudja, így még több gyermek juthat friss, jó minőségű ételhez. Mihály András az Oktatási Bizottság elnöke lapunknak elmondta, fontosnak találja, hogy az önkormányzat maximális teljesítés elérésére ösztönözze a szolgáltatót.

 

[GALÉRIA-1]
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.