Múlt héten Wekerlén zöldhulladék gyűjtési akciót tartott az önkormányzat. Olvasóink kérésére utánajártunk, hogy Kispest többi részén mikor és milyen módon szállítják el a kertekben keletkezett hulladékot.

Megkeresésünkre a Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt. elmondta, Kispest területén hetente szállítják el a kertekben keletkezett zöldhulladékot. Az elszállítást végző célgépek kizárólag az FKF Zrt. logójával ellátott, illetve „Kerti zöldhulladék” feliratú műanyag zsákokban kikészített hulladékot gyűjtik be. A zsákokba lomb, fa- és bokor-nyesedék, nyírt fű és gyom tehető. A vastagabb faágakat darabolva, összekötve kell a zsákok mellé helyezni, fontos, hogy az ágak ne legyenek 1 méternél hosszabbak! Zöldhulladék gyűjtő zsákokat lakossági hulladékgyűjtő udvarokban lehet beszerezni, valamint egyes MOL töltőállomásokon.

Kispesten hulladékgyűjtő zsák beszerezhető:

Közpark Kft..1192 Bp., Bercsényi u. 18.

MOL töltőállomás a kerületben:

1192. Nagykőrösi út

Kerti zöldhulladék gyűjtő zsákok ára:

60 literes kerti zöldhulladék gyűjtő zsák: 121 Ft/db+Áfa

100 literes kerti zöldhulladék gyűjtő zsák: 152 Ft/db+Áfa

100 literes kerti zöldhulladékos zsák MOL töltőállomásokon: 1560 Ft /10 db (csomagban)+Áfa

A gyűjtőzsákok ára tartalmazza az elszállítás és a komposztálás költségét is.

Kispesten a zöldhulladék elszállításának időpontja 3 övezetre oszlik. Wekerlén, a Pannónia úttól nyugatra hétfőn, attól keletre kedden, Kispest többi részén szerdai napon szállítanak a FKF Zrt. munkatársai. A zsákokat adott napon reggel 5 óráig kell kihelyezni, amennyiben ez nem megoldható, a munkatársak kérik, hogy már előző nap este rakják ki a háztartásban felgyülemlett zöldszemetet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kerületi ingatlanok árai

Kispesten a KSH 2009. januári felmérése szerint 61.610 lakos él. A lakások száma 27.225. A jellemző négyzetméterárak mellett az ingatlan valódi piaci értékét az egyéni adottságok is meghatározzák. Az átlagtól nagymértékben eltérő ingatlanárral is találkozhatunk a kínálati piacon.

Uszodai ajánló

Végre itt a jó idő. Bár a hétvége egy részére esőt ígérnek, a Kispesti Uszodát rossz idő esetén is látogathatjuk. Napsütésben pedig ki ne hagyjuk a napozókertet!

Hétfőtől óvodai beiratkozás

Idén május 2-6-ig tart a beiratkozás a kerületi óvodákban.

Változás a 3-as metró menetrendjében

A Kőbánya-Kispest metró-végállomásnál épülő bevásárlóközpont kivitelezési munkái miatt június 15-ig több időpontban változik a 3-as metró közlekedése.