Évek óta köztudott, milyen gondokkal küszködnek a kerületi óvodák és bölcsődék. Balesetveszélyes udvarokról, beszögelt ablakokról, deszka nélküli wc-kről, eredeti állapotú, 30-40 éves konyhákról több képet látni a Fidesz-KDNP frakció által összeállított 60 oldalas fotókkal ellátott dokumentumban. Idén – talán ennek nyomására is – néhány intézmény megújult. De van, ahol nem is pénz, inkább akarat kérdése lenne a javítás. Az Árnyas Óvodában nem kapkodják el a szülők által évekkel ezelőtt vásárolt gumiburkolat lerakását, pedig jó szolgálatot tenne a kicsiknek a por és a sár ellen egyaránt. Pedig ezek nem olyan problémák, amelyek megoldásához súlyos milliók kellenek, hiszen a szülők már megvásárolták a gumilapokat az önkormányzat helyett. De ha azt mondanák, nincs rá pénz, azt sem nagyon hinnénk el, hiszen 180 millió forint pénzmaradvánnyal zárta a tavalyi évet a VAMÜSZ. És az eset sajnos nem egyedi.
You May Also Like
A kóbor macskákat ivartalanítják
Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A
macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.
- kispestadmin
- 2025 március 3
A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal
A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.
- kispestadmin
- 2025 február 20
Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett
Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.
- kispestadmin
- 2019 február 21
BKK közlemény: Két napon át késő este és éjszaka lezárjuk a Sibrik Miklós úti felüljárót
A Sibrik Miklós úti felüljáró újjáépítéséhez kapcsolódó bontási munkák miatt szeptember 11-én, csütörtökön és 12-én, pénteken késő este és éjszaka 22:00 és 4:00 között lezárjuk a felüljárót. Ezért az erre közlekedő nappali járataink a késő esti időszakban, éjszakai buszaink pedig teljes üzemidejükben a felüljárót elkerülve, módosított útvonalon közlekednek a lezárás idején. Az előttünk álló körülbelül egy évben több alkalommal kerül még sor hasonló késő esti, éjszakai forgalomkorlátozásokra annak érdekében, hogy a közúti forgalom a híd teljes újjáépítése idején a nappali órákban fenntartható legyen. A rekonstrukciós munkák – amelyek során kicseréljük az átkelő teljes szerkezetét, valamint új útpályát építünk, a gyalogos járdán pedig részben kerékpársávot, részben közös használatú gyalogos-kerékpáros útfelületet hozunk létre – első fázisa a befejezéséhez közeledik. Az újjáépítést a Fővárosi Önkormányzat közútkezelőjeként a Budapesti Közlekedési Központ végzi.
- kispestadmin
- 2014 szeptember 10