Folyamatosan teltházzal működik a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálata, ugyanakkor 2012 óta nem volt helyhiány miatti altatás az Illatos úti telepen. Ezen nem is szeretnének változtatni, ugyanakkor az évente bekerülő 1500 állat közül sajnos sokan hónapokat, éveket rostokolnak a szűk kennelekben, mert viselkedészavarok miatt képtelenség őket örökbeadni. Pedig a viselkedésükről nem az állatok tehetnek, jó példa erre, hogy a most rehabilitáció alatt álló kutyák a hetek során rengeteget fejlődtek, csak a nevelés hiánya, vagy korábbi rossz beidegződések okán viselkedtek zavaróan. Legtöbbször ezért is kerülnek be a telepre, mert korábbi „gazdáik” megválnak tőlük kezelhetetlennek tűnő magatartásbeli problémáik miatt. Az is biztos, hogy a zárt kennelekben eltöltött hónapok, sok esetben évek, a bezártság okozta stressz is rányomják a bélyegét a kutyák viselkedésére. Hiába próbálnak mindent megtenni az állatgondozók, és hiába visznek el néha esélytelen, rehabilitációra szoruló kutyákat állatvédő szervezetek, ez sajnos kevés. Ezért a telepet segítő Doktorok az  Állatokért Állategészségügyi Alapítvány (DOKTA) a közelmúltban azzal kereste meg a budapesti kutyaiskolákat, hogy segítsenek rehabilitálni a telepen hosszabb ideje lakó állatok közül néhányat annak érdekében, hogy nekik is esélyük legyen szerető gazdához kerülni. A Népszigeti Kutyaiskola és a Kutya Guru Kutyaiskola  szakemberei november óta foglalkoznak az egyéves Ronival, a szintén egyéves Zsömivel, a négyéves Malival, a nyolcéves Misával – akit korábban már kétszer örökbe fogadtak a telepről, de mindig visszakerült -, a másfél éves Tökivel és a kétéves Frodóval. Ők mindannyian nagyon régen vannak a telepen. Bár a folyamat még korántsem ért véget, az első eredmények máris látszódnak.

 

Zsömit eleinte ki sem lehetett venni a helyéről, mert nemcsak félős, hanem támadó is volt. Néhány hét elteltével boldogan rohangál a rehabilitációs sarokban, belebújik a trénerek ölébe

 

– Zsöminél a cél a bizalomépítés volt az emberek felé, hogy a kennel előtt megálló emberekben ne az ellenséget lássa. Talán Zsömi fejlődése eddig a leglátványosabb: néhány hét elteltével boldogan rohangál a rehabilitációs sarokban. Belebújik a trénerek ölébe, és a foglalkozásokon már a számára idegen emberekkel is barátságos, hagyja magát simogatni – mesélt lapunknak az első sikerélményekről Dódity Gabriella, a DOKTA képviselője, aki hozzátette:  az Illatos út sajnos kinőtte a telephelyét, szűkek a kennelek. Ennek hátrányát jól láthatjuk az örökbeadó napokon is, amikor a kis folyosón végigmennek azok, akik kutyát szeretnének örökbe fogadni, de a kutyák a szűk helyeken csak ugatnak, acsarkodnak. Nincs is lehetőség megismerni őket, milyenek is valójában nyugodt körülmények között. Sokan így esnek el a gazdisodás esélyétől. – Sajnos sokan így továbbsétálnak, pedig, ha kivetetnék a kutyát a kennelből, a szabad levegőn kis simogatás után már feloldódna, és teljesen más arcát mutatná.A rehabilitációs terület, ami tulajdonképpen az udvar egyik sarkából lett leválasztva, nem túl alkalmas a foglalkozásokra, de mégis, még így is látványos eredményeket tudnak elérni az oktatók. Munkájukért ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Népszigeti és a Kutya Guru Kutyaiskola munkatársainak – tette hozzá Dódity Gabriella.

 

Adója egy százalékával Ön is segíthet, hogy minél több négylábút menthessenek meg az Illatos úton a DOKTA segítségével! 

Adószám: 18514120-1-43

 

A kutyusok rehabilitációjához sok-sok jutalomfalatra van szükség, ezért „jutifali” adományokat is várnak! 

 

Aki örökbefogadáson gondolkodik, IDE kattintva tájékozódhat! 

 

Fotók: DOKTA

Nyitókép/Illusztráció: Pixabay.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

BKK közlemény: Két napon át késő este és éjszaka lezárjuk a Sibrik Miklós úti felüljárót

A Sibrik Miklós úti felüljáró újjáépítéséhez kapcsolódó bontási munkák miatt szeptember 11-én, csütörtökön és 12-én, pénteken késő este és éjszaka 22:00 és 4:00 között lezárjuk a felüljárót. Ezért az erre közlekedő nappali járataink a késő esti időszakban, éjszakai buszaink pedig teljes üzemidejükben a felüljárót elkerülve, módosított útvonalon közlekednek a lezárás idején. Az előttünk álló körülbelül egy évben több alkalommal kerül még sor hasonló késő esti, éjszakai forgalomkorlátozásokra annak érdekében, hogy a közúti forgalom a híd teljes újjáépítése idején a nappali órákban fenntartható legyen. A rekonstrukciós munkák – amelyek során kicseréljük az átkelő teljes szerkezetét, valamint új útpályát építünk, a gyalogos járdán pedig részben kerékpársávot, részben közös használatú gyalogos-kerékpáros útfelületet hozunk létre – első fázisa a befejezéséhez közeledik. Az újjáépítést a Fővárosi Önkormányzat közútkezelőjeként a Budapesti Közlekedési Központ végzi.

Új BKK ügyfélközpont a KÖKI-n

Kőbánya-Kispest metróállomásnál nyitotta meg a Budapesti Közlekedési Központ a legújabb ügyfélközpontját a hét elején. A BKK új, európai színvonalú integrált szolgáltatásokat nyújtó ügyfélközpontjaiban a közlekedéssel kapcsolatos minden ügy elintézhető: jegy- és bérletvásárlás, közlekedési információk, taxipanasz-kezelés, MOL Bubihoz fűződő ügyintézés és általános utastájékoztatás. Az új ügyfélközpont a fővárosi utasok kiszolgálásán túl turisztikai szempontból is kiemelt fontosságú, ugyanis a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közelsége miatt a hazánkba érkező turistáknak is segítséget nyújt.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.