Évek óta azért harcol a Fidesz-KDNP frakció, hogy a baloldali vezetésű önkormányzat végre újítsa fel a balesetveszélyes, lepusztult Kossuth téri piacot. Átfogó, mindenki által elfogadott fejlesztési terv híján azonban még külső forrásért sem lehet pályázni.

 

Nemrég pedig az is kiderült, hogy a baloldali városvezetés nem csupán hagyja szétesni a piacot, még tovább növeli a piac kapcsán keletkezett kiadásokat. A legutóbbi képviselő-testületi ülésen kiderült: 20 millió forintot különítettek el Piaccsarnok társasház közös költség, késedelmi kamat és perköltség címén.

 

Vesztes perek

Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) képviselő a legutóbbi képviselő-testületi ülésen rákérdezett, hogy miért nem fizeti az önkormányzat a közös költséget időben, hiszen azt a bíróság úgyis meg fogja ítélni, és így a késedelmi kamatokkal terhelt összeget kell majd kifizetni. Gajda Péter (MSZP) válaszában elismerte, hogy ez egy nagyon régi elszámolási vita az önkormányzat és a piac társasház között, ugyanakkor azt is hozzátette, hogy arra számítanak, hogy egyszer nyertesként kerülnek ki egy ilyen eljárásból. A kérdés csak az, hogy mi alapján? A piaccsarnok társasház eddig három próbapert jogerősen megnyert a négyből az önkormányzattal szemben, és borítékolható, hogy Gajdáék a negyediket is elveszítik. Az első kettő – egy 7,4, és egy 5,9 milliós – nyertes perben összesen 14,3 millió forintot kellett volna kifizetnie az önkormányzatnak, amelyet a jogerős végzés és a fizetési felszólítások ellenére sem tett meg. Mivel nem fizettek időben, így további 1,7 millió forintos végrehajtási költség is keletkezett, amelyet közpénzből kell kifizetni; ez a költség nem terhelné a kispestieket, ha az önkormányzat időben befizeti a tartozást. A harmadik pert is jogerősen megnyerte a társasház az önkormányzattal szemben, ebben 4,8 millió forint tartozást kell kiegyenlítenie az önkormányzatnak, de úgy tudjuk, megint csak a felszólításokat küldözgetik nekik. A negyedik per „tétje” kamatokkal együtt 18,7 millió forint, amelyet előbb-utóbb várhatóan szintén ki kell fizetniük.

 

Százmilliós nagyságrendű a meg nem fizetett közös költség

A próbapereket a százmilliós nagyságrendű tartozás miatt indította a piac társasháza az önkormányzat ellen. A pontos összeget azonban eddig senkinek sem sikerült kiderítenie, ahogyan az sem ismert, hogy mennyivel tartozik a társasház az önkormányzatnak, és nagyon úgy tűnik, hogy még az önkormányzat előtt sem ismert. Közérdekű adatigénylésünkre ugyanis az a megdöbbentő válasz érkezett az önkormányzat vagyonkezelőjének MSZP-s képviselőként is dolgozó vezetőjétől, Kránitz Krisztiántól, hogy „A követeléseink a földterület használati díjból, szemétszállításból, ATEV hulladék elszállításból, elektromos áram fogyasztásából és takarítási költségekből tevődnek össze, de mivel az egyes tételek a mai napig egyeztetés tárgyát képezik, így a pontos összeg nem áll rendelkezésére, ezért a kérdés összeg részét nem tudja megválaszolni.”

 

Ugyanakkor, ha a négyzetméterre fizetendő közös költséggel számoljuk az önkormányzat tulajdonrésze után fizetendő összeget az elmúlt 16 évre, akkor kiderül: csaknem 200 millió forint közös költséget nem fizetett ki az önkormányzat. De bármekkora is a valós összeg, hiába halogatják Gajdáék, azt ki kell fizetni, hiszen a közös költség kötelező érvényű, így azt muszáj megfizetni, ahogyan erre Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) korábbi alpolgármester is többször felhívta a figyelmet már az előző ciklusban is.

 

Újabb baleset a piacon

Miközben gyűlnek az egyébként elkerülhető plusz költségek a Kossuth téri piac körül, újabb baleset történt. Az egyik ott dolgozó csúszott meg a sárgára festett részen, amely esőben úgy csúszik, mintha jégen járna az ember. Úgy tudjuk, hogy a balesetet szenvedett dolgozónak elrepedt az alkarja. Nem ez az első eset, hogy a kátyúktól hemzsegő piacon baleset történik. Tavaly októberben egy hölgy esett el az omladozó lépcsőn, őt bokatörés gyanújával vitték kórházba. 2017-ben pedig egy hölgy törte el a bokáját az egyik kátyúban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.