Adj egy okot a mosolyra – ezzel a jelszóval vette kezdetét a kispesti Europark Bevásárlóközpont idei adománygyűjtő akciója. Az április 14-től másfél hónapon át tartó program keretében a bevásárlóközpont a Bátor Tábor Alapítványnak gyűjtötte az adományokat.

Félmillió forint gyűlt össze a felajánlásokból az Europark adománygyűjtő akciója során. A Bátor Tábor alapítványnak szánt 500 ezer forint értékű Europark ajándékutalványt május 29-én, a Lurkókuckó gyerekprogramjai között adta át Schönhauer Andrea, az Europark centermenedzsere Molnár Attilának, az alapítvány ügyvezetőjének.

 

A Bátor Táborban 2001 óta 3000 daganatos, cukorbeteg, hemofíliás és krónikus ízületi gyulladással kezelt táborozó járt már a gyermekkórházakkal való együttműködésnek köszönhetően. Az ingyenes programok célja a gyerekek önbizalmának növelése, önmagukba vetett hitük megerősítése. Az idén 10. születésnapját ünneplő Bátor Tábor Alapítvány ügyvezetője, Molnár Attila örömének adott hangot az átadáson:„A gyűjtés ideje alatt két alkalommal is lehetőségük volt a vásárlóknak az alapítvány önkénteseivel való személyes találkozásra. Örömmel láttuk, hogy a kézműves programokkal és közös játékkal eltöltött napokon milyen sokan jöttek el, hogy közelebbről is megismerkedjenek a tábor életével.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.

Megnyílt Budapest legnagyobb P+R parkolója a KÖKI-nél

Mától birtokba vehetik az autósok a háromszintes, 330 férőhelyes őrzött P+R parkolóházat KÖKI Terminál bevásárlóközpontnál. Budapest legnagyobb P+R parkolóját dr. György István főpolgármester-helyettes nyitotta meg, ahol az eddig is üzemelő nyitott P+R parkolóval együtt mostantól több mint 530 férőhely áll az autósok rendelkezésére, napi egyetlen vonaljegy áráért.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.