„Nem, nem Csernobil, Kispest, Attila utca, önkormányzati ingatlan.” Így mutatta be a kerületi polgári oldal frakciója Kispest hírhedt utcáját, annak is néhány önkormányzati telkét és házainak maradványait és az égig érő szemetet, amelyet ott felhalmoztak. A két ingatlanba még 2016-ban költöztetett hajléktalanokat a városvezetés az „Utcáról lakásba” program keretében. A kísérleti projekt első időszakában látható volt már, hogy a próbálkozás zsákutca lesz, mégis, közel egy étvizeden át nem húzta be a kéziféket az önkormányzat.
Az ott élők szemlétlerakóvá tették nemcsak az ingatlanok udvarát, hanem az Attila utca házak előtti szakaszát is. A házon össze-vissza lógó villanyvezetékek illegális áramvételezést sejtettek, sőt, az ingatlanokban megjelentek jogcím nélküli lakáshasználók is. A kispesti Fidesz-KDNP frakció hiába szólalt fel az évek során rengetegszer az ügy megoldása érdekében, érdemi lépéseket azonban nem tett a városvezetés, egészen idén tavaszig.
Ekkor a vagyongazdálkodásért felelős új alpolgármester helyszínbejárásra hívta a képviselő-testület tagjait, akit a Kispest Kft. vezetőjével közösen kalauzoltak végig a közegészségügyi és vagyongazdálkodási aggályokat egyaránt felvonultató katasztrófa-övezetben. Most kiderült: a romok elbontása és a rengeteg veszélyes hulladék elszállítása nagyságrendileg 60 millió forintjába kerül az önkormányzatnak, úgy, hogy a telkek értéke 100 millió forint.
- Ez minden, csak nem felelős vagyongazdálkodás – kommentálta videojában a polgári oldal frakcióvezetője a helyzetet. Hagyni lepusztulni, szétesni éveken át, majd az értékének a több mint feléért mások után takarítani és bontani – így nem lehet bánni a közpénzekkel – mondta Dódity Gabriella a közösségi oldalán közzétett videóban.