Önkormányzati telkek nyomában

Letartóztatták a kispesti vagyongazdálkodási iroda volt vezetőjét, Gajda Péter korábbi kabinetvezetőjét, a kispesti baloldal kampányfőnökét egy másik kerületben. Emlékezetes, ő az, aki két évvel ezelőtt arról beszélt egy kiszivárgott hangfelvételen, hogyan lehet egykori önkormányzati telken épülő társasházakból lakásokat bizonyos személyeknek „kikanyarintani”. Megnéztük, hány korábbi önkormányzati telken épült társasház Kispesten anélkül, hogy ezzel az összeállítással bármiféle kapcsolatot is sugallanánk az események és állítások között.

„Tiszta, otthonos és egyben lüktető várost szeretnék”

Budapesten változás kell! Karácsonyék nem érdemelnek még egy esélyt! – Ebben a két mondatban foglalta össze Szentkirályi Alexandra kampányindító rendezvényén kampányának fő üzenetét. A Fidesz főpolgármester-jelöltje a 7 pontos tervének részleteiről beszélt lapunknak.

A Százszorszép ovitól az önkormányzati lakásokig

A kispesti korrupciógyanús felvételeken elhangzottak alól sosem tisztázta magát a kispesti városvezetés, mégis, többen joggal gondolhatták azt, a botrány elég lehet arra, hogy kéziféket húzzon a rendszer. Sajnos a jelek nem erre utalnak, hiába az új vezetés a vagyonkezelés területén.

Óriási rezsiköltségek, üres praxisok a háziorvosi rendelőkben

A budapesti kerületek közül a kispesti önkormányzat járul hozzá a legkisebb támogatással a háziorvosok működéséhez. Ezért ma már Kispest nem versenyképes a többi kerülethez képest, hiszen a háziorvosok inkább azokban a kerületekben vállalnak praxist, ahol kevesebbet kell fizetniük a működésért. Az egyik kerületi háziorvos, látva az önkormányzattal való egyeztetés eredménytelenségét, levélben fordult segítségért a Fidesz-KDNP képviselőihez, és kérte közreműködésüket abban, hogy az önkormányzat a jelenleginél nagyobb mértékben járuljon hozzá a praxisok működési költségeihez.

Mi lesz veled, Kossuth téri piac?

A Kossuth téri piac kínálata sokakat vonz, de valljuk be, legalább ennyien vannak azok is, akik irigykedve nézzük más kerületek megújult bevásárlóhelyeit. Az, hogy kezdjen végre valamit a piaccal az önkormányzat, elengedhetetlen, de eddig csak egy makettet kaptak a kispestiek a Városháza aulájában, társasházzal a tetején.

Felső-Kispest a mostohagyerek?

Bár az önkormányzat öt évvel ezelőtt a Pilisi Parkerdő Zrt-vel közösen felújította a Kúttói-erdőt, és azóta is négymillió forintot fizet évente a rendben tartására, még így is sok a kétes elem, ami sokakat távol tart a parktól. Sajnos amúgy az erdőt magába foglaló Felső-Kispest szinte egésze meglehetősen elhanyagolt állapotban van, olyan, mintha nem is tartozna a kerülethez.

Rendet kell tenni Kispesten

Nyomozás, letartóztatás, kétes ügyletek, haveri szerződések, eltűnő közpénzek – Kispest zűrösebbnél zűrösebb ügyekkel kerül be a hírekbe. Dódity Gabriella fővárosi önkormányzati képviselő szerint ideje rendet tenni a kerületben, és nem csak a közterületeken.

Napi több százezer forint megy el kommunikációra

Naponta több százezer, éves szinten több száz millió, öt éves szinten pedig milliárdos nagyságrend megy el kommunikációra a kispesti jobboldal szerint. Mindemellett a hírek teljességgel egyoldalúak, abban ők szinte sosem jelennek meg.

A soha fel nem épült Stefánia-ház

Bár vészes fogyásnak indultak az elmúlt években az önkormányzat tulajdonában álló üres telkek – köszönhetően az értékesítésüknek, majd az utána rájuk épített társasházaknak –, azért találunk még olyan, már szintén eladott, ugyanakkor hosszú évek óta elhagyatott, jobb sorsra érdemes, hasznosításra váró területeket, amelyek akár a kispestiek javát is szolgálhatnák.

Milliárdot érő telek hever parlagon

A Kossuth térre tervezett, ám sosem megvalósult Stefánia-palota mellett Kispest másik – már méretéből adódóan is sokkal nagyobb – szégyenfoltja a Shopmark melletti, az Üllői út és Vak Bottyán utca közötti terület, amely idestova másfél évtizede csúfítja a kerületet.