Két fogászati rendelőt szereltek fel új berendezésekkel a Madách utcai intézményben, de a gyökérkezelésekhez is új eszközöket kapnak. Az egyik rendelőben a padlóburkolat is megújult.
A szerda délelőtti bejáráson az eszközök beszerzését kezdeményező Szathury Kolos fejlesztéspolitikai tanácsnok, a kispesti Fidesz-frakció vezetője elmondta: a rendelőben nap mint nap dolgozó fogorvosok keresték meg azzal egy éve, hogy a fogorvosi székek igen elavultak, a gyerekek és az orvosok számára is komoly nehézségeket okoztak.
A berendezések 1980-ban kerültek a wekerlei rendelőbe, de már akkor is korszerűtlennek számítottak. „Egy több mint tíz éve megoldatlan probléma végére sikerült ezzel a több mint hétmillió forint értékű fejlesztéssel pontot tenni” – hangsúlyozta Szathury Kolos, majd hozzátette: így a gyerekek számára is kényelmesebbé, barátságosabbá váltak a körülmények, ezért talán kevésbé félnek majd a fogorvostól. „Ha a kerület anyagi helyzete megengedi, az Ady Endre úti szakrendelő gyermekfogászatának régi székét is felújíthatják vagy lecserélhetik a jövőben. Az újonnan beszerzett eszközöket Gajda Péter polgármester, Tóthné Szabó Éva és Ékes Gábor alpolgármesterek is megtekintették.
A legfontosabb berendezések újultak meg
A betegszék a fogorvosok egyik legfontosabb munkaeszköze, hiszen nem csupán a beteg és az orvos megfelelő testtartásáért felel, hanem a különböző forgóeszközök (pl. fúró, csiszoló) is a szék részét képezik. A rendelő működését eddig rendkívül nehézkessé tették a közel negyven éves, elavult berendezések – tudtuk meg az átadón Dr. Papós Ágnes főorvostól, aki elmondta: nap mint nap műszaki hibák miatti leállásoknak voltak kitéve, mivel sem a megfelelő alkatrész-ellátottság, sem szervizháttér nem állt rendelkezésre hozzájuk. Emellett kényelmetlenek is voltak, a gyerekek számára megerőltető, nehéz volt végigülni a kezeléseket, de az orvosok sem tudták felvenni az optimális testtartást, így a kezelés csak döcögősen, lassan haladhatott.
Az új székekben pontosan be tudják állítani a páciensek helyzetét, emellett a forgórészek is saját világítással rendelkeznek, így az eddigieknél sokkal precízebb munkát tesznek lehetővé az orvosok számára, ezáltal a kezelések ideje is lerövidült. „A kis gyerek páciensek tűrőképessége véges, nem mindegy mennyi ideig tart egy beavatkozás” – folytatta a főorvos asszony, majd kiemelte, hogy az új, megbízható berendezésekkel nincsenek kitéve annak a veszélynek, hogy műszaki hiba miatt le kellett állítani a rendelést. „Öröm, hogy ez a sok éve húzódó probléma megoldódott”.
|