Naponta több százezer, éves szinten több száz millió, öt éves szinten pedig milliárdos nagyságrend megy el kommunikációra a kispesti jobboldal szerint. Mindemellett a hírek teljességgel egyoldalúak, abban ők szinte sosem jelennek meg.

– Százmilliós nagyságrendben költ a kispesti önkormányzat kommunikációra, legalábbis ekkora összeg az, amely a költségvetésben felismerhető. Ebből tartják fenn többek között a Kispest újságot, a Kispest TV-t, amelyre 155 millió forint megy ebben az évben, és minden egyéb tájékoztató kiadvány is vélhetően ebből készül – mondta lapunknak Dódity Gabriella fővárosi képviselő, aki hozzátette: a jelenség nemcsak az idei évben van így, ráadásul az összeg évről-évre emelkedik.

 

Egyoldalú a tájékoztatás

 

A baj azonban nemcsak az összeg nagyságával van szerinte, hanem azzal is, hogy a tájékoztatásból nagyon sok minden kimaradt, a jobboldal hírei például szinte teljes egészében. A Kispest TV az elmúlt tíz évben egyszer kérdezte meg őt, míg a jobboldali képviselőtársait egyszer sem. Az önkormányzat újságjában elvétve vannak jelen, leginkább a képviselő-testületi ülésről szóló beszámolóban érintik egy-egy mondatban a frakciót. A közintézmények előtti hirdetőtáblákon pedig szinte teljes egészében csak a baloldal szerepel.

– Úgy működik Kispest, mintha nem is létezne a kerületben jobboldal. Az is tény, hogy a kerületet a jó néhány évvel ezelőtt kiszivárgott hangfelvételek ügye alapjaiban rázta meg, az önkormányzati harsonából azonban ezek a hírek

is rendre kimaradtak, amelyekkel kapcsolatban a Nemzeti Nyomozó Iroda a mai napig vizsgálódik. Megy a szemfényvesztés ezerrel – tette hozzá a képviselő, aki szerint a kispestieknek nagyon résen kell lenniük, hogy ne csak az önkormányzat híreiből tájékozódjanak. De ugyanilyen fontos, ha a városvezetésre rossz fényt vető dolgot olvasnak, hallanak, akkor azt ne sárdobálásnak vegyék, hiszen az is a valóság, csak az elhallgatott része.

 

„Mutyitérkép”

 

Bár a név nem teljesen fedi a valóságot, inkább fantázianév, de ezzel a hívószóval elkészítették azt a gyűjteményt, amely azon kerületi hírekből áll össze, amelyek kimaradtak az önkormányzati kommunikációból. A www.mutyiterkep.hu oldalon semmi újdonság nincs, inkább amolyan gyűjtőfelületre számítson az olvasó, aki az elmúlt tíz év zűrösebb vagy fura ügyeibe kaphat betekintést.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Két éven belül kész az új KÖKI vasútállomás is

Modern és akadálymentes lesz a megújuló Kőbánya-Kispest vasútállomás, amely a tervek szerint 2019-re készül el, és tökéletesen illeszkedik majd a KÖKI már átépített, felújított arculatához.

Új BKK ügyfélközpont a KÖKI-n

Kőbánya-Kispest metróállomásnál nyitotta meg a Budapesti Közlekedési Központ a legújabb ügyfélközpontját a hét elején. A BKK új, európai színvonalú integrált szolgáltatásokat nyújtó ügyfélközpontjaiban a közlekedéssel kapcsolatos minden ügy elintézhető: jegy- és bérletvásárlás, közlekedési információk, taxipanasz-kezelés, MOL Bubihoz fűződő ügyintézés és általános utastájékoztatás. Az új ügyfélközpont a fővárosi utasok kiszolgálásán túl turisztikai szempontból is kiemelt fontosságú, ugyanis a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közelsége miatt a hazánkba érkező turistáknak is segítséget nyújt.

BKK közlemény: Két napon át késő este és éjszaka lezárjuk a Sibrik Miklós úti felüljárót

A Sibrik Miklós úti felüljáró újjáépítéséhez kapcsolódó bontási munkák miatt szeptember 11-én, csütörtökön és 12-én, pénteken késő este és éjszaka 22:00 és 4:00 között lezárjuk a felüljárót. Ezért az erre közlekedő nappali járataink a késő esti időszakban, éjszakai buszaink pedig teljes üzemidejükben a felüljárót elkerülve, módosított útvonalon közlekednek a lezárás idején. Az előttünk álló körülbelül egy évben több alkalommal kerül még sor hasonló késő esti, éjszakai forgalomkorlátozásokra annak érdekében, hogy a közúti forgalom a híd teljes újjáépítése idején a nappali órákban fenntartható legyen. A rekonstrukciós munkák – amelyek során kicseréljük az átkelő teljes szerkezetét, valamint új útpályát építünk, a gyalogos járdán pedig részben kerékpársávot, részben közös használatú gyalogos-kerékpáros útfelületet hozunk létre – első fázisa a befejezéséhez közeledik. Az újjáépítést a Fővárosi Önkormányzat közútkezelőjeként a Budapesti Közlekedési Központ végzi.

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.