Hozzávalók:

 

½ kg krumpli
1 apró cékla


Fűszerek ízlés szerint:


bors
rozmaring
kömény
olívaolaj

 

Elkészítés:

 

A krumplit és a céklát meghámozzuk, felkockázzuk. Tepsibe kevés olívaolajat öntünk, beleszórjuk a felkockázott céklát és krumplit, ízesítjük sóval, borssal, kevés rozmaringgal és egész köménnyel ízlés szerint.

Alufóliával lefedett tepsiben közepes lángon kb. 20-25 percig pároljuk, majd a fólia eltávolítása után kissé megpirítjuk.

Sült húsok mellé kiváló és nem utolsósorban olcsó köret.

 

Megjegyzés: A cékla gyógynövény is, rengeteg benne a kálium, gazdag kalciumban, foszforban, vasban, nátriumban, kénben, valamint az antioxidáns tulajdonságú A-, B- és C-vitaminokban. A népi gyógyászat kiváló vérképzőnek ismeri.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Bögrés mézeskalács – egészséges süti az ünnepekre

Mi nemcsak az ünnepi időszakban szoktuk elkészíteni a mézeskalácsot, hanem az év minden szakában, bármikor, amikor megkívánjuk. A karácsonyi hangulat, az ünnepi íz, a fenséges illat mindig garantált. Ez egy könnyű, bögrés recept, a tésztát ráadásul nem kell egy éjszakára hűtőbe tenni – írja Koronczay Edit, a Táplálékallergia Magazin főszerkesztője, akinek köszönjük a receptet.

Kefires bögrés

Itt a hétvége. Ha nincs időnk bonyolult süteményeket sütni családunknak, nem árt ismernünk egy kerületi háziasszony gyorsan elkészíthető, kevés munkát igénylő, ízletes édességének receptjét.

Ötletek a karácsonyi menühöz – A desszert

Bizony az ünnepek már a nyakunkon vannak. Ideje nekilátni a karácsonyi finomságoknak, vagy legalábbis az előkészítésüknek. Ön tudja már, hogy mivel kedveskedik szeretteinek az ünnepekre? Bejgli, zserbó, fatörzs, mákos guba, mézeskalács… ezek a karácsonyi menü klasszikus desszertjei. De érdemes egy kicsit változtatni, kipróbálni új ízeket, a család is értékelni fogja! Íme, néhány tipp!

Ezért használja a citromfüvet

A citromfű mediterrán évelő növény. Közép-Európa és Nyugat-Európa déli részén őshonos. Nagy területeken termesztik, de néha kivadul, így számos területen megtalálható. Hazánkban, mint mézelő növény termesztik (régi neve méhfű). Meleget és fényt kedvelő növény, de télen, gyökere jól viseli a kemény fagyokat is.